Колинда повторно во центарот на вниманието: Отпеа песна, па одржа говор (Видео)

Претседателката на Хрватска Колинда Грабар Китаровиќ деновиве повторно е во центарот на вниманието на медиумите од Балканот.

На манифестација одржана во Хрватска, Колинда пред да одржи говор пред присутните граѓани, зеде микрофон и отпеа песна.

Еве како звучеше нејзината изведба.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*