Кроасани со крем – исти како купечките

Фото и рецепт: Милица Михаиловиќ

Потребни состојки:

800 г брашно (по потреба додадете уште малку)

1 рамна лажица сол

120 мл масло

400 мл топла вода

40 г свеж квасец

4 лажички шеќер

2 маргарини за премачкување (или путер)

1 јајце

200 г чоколаден крем +-

Постапката погледнете ја на видеото:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*