Легендата Дрогба заминува од фудбалскиот свет

Легендарниот напаѓач , роден на Брегот на Слоновата коска , кој во март го прослави 41 роденден еднаш веќе рече дека се простува од кариерата, па продолжи да игра. Но , овој пат изјави дека дефинитивно се простува од копачките.

Кога прв пат најави дека ја завршува кариерата рече дека се предомислил зашто го гледал филмот ,,Волк од Вол Стрит” , а во него имало сцена што го инспирирала да се врати на терен.

Дидиер Дрога покрај тоа што е фудбалер, е и голем хуманитарец, кој во многу наврати во својот живот помогнал и донирал со цел да помогне на многу луѓе не само во својата држава, туку во целиот свет.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*