МВР со детали за излетаната Лада во реката Луда Мара

Министерството за внатрешни работи информира дека вчера во 17:15 часот на регионалниот пат Кавадарци – месност „Мушов Гроб“, на последниот мост од реката Луда Мара во селото Ваташа, патничко моторно возило „Лада Самара“ со скопски регистарски ознаки управувано од 17 годишно лице од Кавадарци, во кое имало уште четворица сопатници, излетало од патот во речното корито.

Од незгодата со повреди се здобил возачот на возилото кој бил задржан на лекување во Општа болница Кавадарци.

Извршен бил увид на местото на настанот и се работи на целосно расчистување на случајот.

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*