Ова се децата на Лука Модриќ (ФОТО)

Во Русија сношти заврши светското првенство во фудбал, а по долга и напорна борба, Франција ја совлада Хрватска со резултат 4:2 и ја однесе титутлата за светски првак.

Иако Хрватска не успеа да победи, сепак испиша историја и ова беше нејзиниот најдобар пласман досега.

Хрватскиот фудбалер, Лука Модриќ ја доби наградата за најдобар фудбалер на Светското првенство. Хрватската популација е горда на овој фудбалер, а негова најголема поддршка е неговата сопруга и неговите деца.

Лука е во брак со Вања, со која има три деца, Иван, Ема и Софија. Еве како изгледа семејството на најдобриот фудбалер.

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*