Скопјанка била нападната на НАТО прославата во Градскиот парк

Полицијата информира дека вчера во 23.15 часот В.Џ.(26) од Скопје пријавила дека околу 21.10 часот во Градски парк во Скопје додека имало прослава била физички нападната од непознато машки лице.

Инцидентот се случил додека скопјанката била со неколку нејзини пријатели држејќи платно со порака пред бината.

Се преземаат мерки за расчитување на случајот.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*