Вака Цеца се прости од Тоше Проески – нејзините зборови болат

На 15.10 пред 11 години на пат кон Хрватска почина македонската легенда Тоше Проески.

И по 11 години болката и тагата за најдобриот музички вокал не поминуваат, а и ден денес неговите колеги и колешки жалат за загубата.

– „Тоше беше сјајно момче, посебеч човек. Ќе остане голема тага за него. Сите останавме без ангелски глас, за еден прекрасен човек, за еден хуманитарец. Кога слушнав за трагедијата, бев шокирана.“, изјави тогаш Цеца и додаде:

„Го испратив за последен пат, но во секој случај тој живее во нашите срца преку неговите дела“, откри пејачката.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*