fbpx
2 C
Skopje

10 НАЈБРЗИ СПРИНТЕРИ ОД МИНАТИОТ ВИКЕНД ВО ПРЕМИЕР ЛИГА

АКТУЕЛНО

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

ВМРО НП: Историчарите молчат за Kрвав Божиќ во кои беа стрелани стотици македонски партизани

Овие денови пред 76 години се сличија настани кои се спомнуваат под името „Крвав Божиќ“ во кои беа стрелани повеќе стотици македонски партизани. Стрелањето беше...

Кога се во прашање најбрзите играчи на Премиер лига, на поголемиот дел од љубителите на фудбалот им текнува на слични имиња. Мохамед Салах, Варди, Хектор Белерин или Кајл Волкер.

Сепак, овој викенд на терените во Англија најбрзи беа сосема некои други играчи, а играчите кои се најдоа на врвот на листта ќе изненадат многумина.

Измерени се најбрзите играчи во Премиер лигата од минатиот викенд. А најбрз играч во 5. коло во Премиер лига е, на изненадување на многумина, Курт Зоума, дефанзивецот на Челси кој е на позајмица во Стоук.

Најбрзите играчи во 5. коло на англиската Премиер лига:

10. Solly March (Brighton) – 33.94 km/h
9. Demarai Gray (Leicester) – 33.98 km/h
8. Davinson Sanchez (Tottenham) – 34.02 km/h
7. Alvaro Morata (Chelsea) – 34.03 km/h
6. Moussa Sissoko (Tottenham) – 34.03 km/h
5. Grzegorz Kryschowiak (WBA) – 34.05 km/h
4. Shane Long (Southampton) – 34.31 km/h
3. Romelu Lukaku (Manchester United) – 34.32 km/h
2. Laurent Koscielny (Arsenal) – 34.64 km/h
1. Kurt Zouma (Stoke City) – 34.94 km/h

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Костадинов ја запроси девојка си: Нека љубовта трае до последниот атом

Фејсбук статус на Коста Костадинов, Животот ми овозможи да те запознаам, Бога пушти знак да се препознаам себеси и да си го препознаам животот со...

Отидов непоkанета кај мојата ќерка на гости и зажалив неверојатно многу

Ја воспитав Полина сосема сама. Кога Поли беше мала, не можев да му овозможам сè на моето девојче, како што добиваат децата на богатите...

ТикТок тресење: Млади девојки се снимаат како го тресат задниkoт

Веќе подолго време се поставува прашањето - како влијае ТикТок врз однесувањето на младите ширум светот и дали воопшто родителите се свесни за тоа...

И сега шу праиме: Долга е раката на дада Јоци

Фејсбук статус на Јорданка Ивановска Јоци Го нема повеќе лажниот профил со украден мој идентитет на кој се ширеше меѓуетничка омраза, клевети, лаги, албанофобија До моќковците...

Силно полицисkо присуство пред градска болница, имало пуkaњe по што завршиле во болница

Фото: Илустрација веста во продолжение Две лица со повреди биле донесени во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“. Како што информира МВР во СВР Скопје било...
- Advertisement -