14.2 C
Skopje

10 неверојатни, но сосема вистински факти

АКТУЕЛНО

Пратеничката Соња Михаиловска се приклучи во акција на Црвен Крст Делчево (Фото)

Во организација на Црвен Крст Делчево денес беше спроведена акција за делење пакети со храна на семејства од социјален ризик во рамки на „Недела...

Рекорд: Над 1000 заразени во последните 24 часа

Во последните 24 часа се направени 3294 тестирања, а регистрирани се 1085 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 447, Куманово 69, Дебар 9, Штип 39,...

2748 тестови: Регистрирани 934 нови случаи на Ковид 19

Во последните 24 часа се направени 2748 тестирања, а регистрирани се 934 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 420, Куманово 35, Дебар 5, Штип 20,...

1. Запалката е измислена пред кибритот.

2. Ако држите златна рипка на темно, нејзината боја ќе стане посветла.

3. Жените имаат два пати повеќе рецептори на болка од мажите, но и толеранцијата им е повисока.

4. Цветовите растат побрзо на музика.

5. Пајче прифаќа секој, кого види во првите 10 минути по раѓањето на мајка.

6. Колку повисок ви е коефициентот на интелигенција, толку повеќе сонувате.

7. Пиратите го покривале едното око со преврска за подобра визија.

8. Смртта од удар со кокос е поверојатна од напад на ајкула.

9. Нервозата топи повеќе калории од насмевката

10. Ако автомобилите можеа да летаат, за час ќе стигнат до вселената.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Пратеничката Соња Михаиловска се приклучи во акција на Црвен Крст Делчево (Фото)

Во организација на Црвен Крст Делчево денес беше спроведена акција за делење пакети со храна на семејства од социјален ризик во рамки на „Недела...

Рекорд: Над 1000 заразени во последните 24 часа

Во последните 24 часа се направени 3294 тестирања, а регистрирани се 1085 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 447, Куманово 69, Дебар 9, Штип 39,...

2748 тестови: Регистрирани 934 нови случаи на Ковид 19

Во последните 24 часа се направени 2748 тестирања, а регистрирани се 934 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 420, Куманово 35, Дебар 5, Штип 20,...

Регистирани 33 деца позитивни на коронавирусот: Состојбата во градинките е под контрола

Од отворањето на градинките на 9 септември до денеска регистрирани се вкупно 33 деца позитивни на корона-вирусот и 109 вработени. Во моментов во изолација...
- Advertisement -