fbpx
18.8 C
Skopje

100 000 долари награда за откривање на лицето кое ставало игли во јагоди

АКТУЕЛНО

Австралиската полиција распиша потерница и доделува награда за оној што ќе го пријави лицето кое ставало игли во јагоди што се продаваат во супермаркетите.

,, Некој се обидува да ги саботира производителите , но уште пострашно е што ги става под ризик животите на децата и бебињата “ , соопштува полицијата од Квинсленд.

Полицијата ги предупредува луѓето да ги исецкаат јагодите ,з ашто во нив има игли и шајки. Дел од производителите на јагоди веќе ги повлекоа пакувањата од супермаркетите во страв дека може да предизвикаат фатални последици.

Just posting this as a warning to anyone that has bought strawberries (Berry Obsessions) from Woolworths recently….

Posted by Joshua Gane on Saturday, September 8, 2018

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -