10 C
Skopje

20 милиони луѓе се шоkирани од ова бебе (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Николовски: Инспекторите добиваат нови и поголеми овластувања за постапување со прекршителите на здравствените протоколи

Со измените на Законот за заштита на населението од заразни болести, сите инспекторати сега добиваат нови и поголеми овластувања за постапување со прекршителите на...

Николовски: 2021 ќе биде година во која ќе ги намалуваме и спојуваме институциите

Се работи на сите анализи за спојување и намалување на бројот на институции и 2021 ќе биде година во која ќе ги намалуваме или...

За кого нема да важи задолжителното носење маска на отворено?

Заврши седницата во Собранието каде што беа донесени измените на законот за заштита на населението од заразни болести. Измените на законот беа донесени со 53...

Собранието одлучи: Задолжително е носење на маска на отворено, забрането групирање по 22ч

Со 53 гласови „за“ и 26 воздржани, пратениците вечерва ги изгласаа измените и дополнувањата на Законот за заштита на населението од заразни болести. Законот,...

Мајка одлучила да објави снимка од своето дете на новата социјална мрежа ТикТок и луѓето се шокирале. Никој не може ни да претпостави колку момчето е старо, а многумина велат дека изгледа застрашувачки.

А, детето во видеото кое во рок од неколку часа стана вирално е момчето по име Гевин. Повеќе од 18 милиони луѓе го погледнале видеото на кое момчето скока врз неговиот татко. Тоа има три години, а кога се родило, имало сосема просечни димензии. Меѓутоа, оттогаш пораснало, и тоа многу. Момчето е високо повеќе од еден метар.

Неговата мајка, Кет, вели дека била шокирана од поплавата на коментари откако го објавила видеото, а била поразена од луѓето кои се згрозиле од нејзиното дете.

– Луѓето пишуваат дека им се гади, и тоа многу луѓе. И не само тоа, тие ми велат дека сум лоша мајка. Што да правам, тој е тоа што е и јас сум тоа што сум. За среќа, тешко може некој да ме навреди. Луѓето се злобни кога се на интернет затоа што се однесуваат како да имаат маска. Важно е што знам дека мојот син е весел и здрав – рекла Кат.

Таа исто така рекла дека не планира да престане да ги објавува снимките од нејзиното дете.

– Претпоставувам дека Гевин ќе ме мрази по 20 години поради тоа, но тоа е посилно од мене. Покрај тоа, има и позитивни коментари и луѓе кои уживаат во него. Зошто да не го олесниме овој кризен момент малку? – рекла Кет.

@kat.027##gav ##boom ##babypowder♬ Woah – KRYPTO9095 feat. D3Mstreet

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Над 800 новозаразени во последните 24 часа: Направени се 2699 тестови

Во последните 24 часа се направени 2699 тестирања, а регистрирани се 862 нови случаи на ковид-19 во: Скопје 390, Куманово 22, Штип 28,...

Николовски: Инспекторите добиваат нови и поголеми овластувања за постапување со прекршителите на здравствените протоколи

Со измените на Законот за заштита на населението од заразни болести, сите инспекторати сега добиваат нови и поголеми овластувања за постапување со прекршителите на...

Штипската болница го адаптира Кожното одделение за прием на пациенти со коронавирус

Кожното одделение во штипската Клиничка болница од понеделник ќе прима пациенти заразени со коронавирус на кои им е потребно болничко лекување. Директорот на Клиничка болница-Штип,...

Никола Димитров се сретна со германскиот министер за Европа Михаел Рот

На панелот за проблемот со иселувањето на младите од регионот зборував со исклучителни млади луѓе, потпретседателката на ЕК за демократија и демографија Дубравка Шуица...

Бесими: Стотици илјади граѓани и илјадници фирми го очекуваат ребалансот на буџетот и четвртиот пакет на мерки

Финансиска поддршка за децата без родители, мапирање стратешки индустриски сектори во регионот на Охрид, изградба на дел од третиот крак за водснабдителен систем во...
- Advertisement -