fbpx
-5.6 C
Skopje

20 милиони луѓе се шоkирани од ова бебе (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

Мајка одлучила да објави снимка од своето дете на новата социјална мрежа ТикТок и луѓето се шокирале. Никој не може ни да претпостави колку момчето е старо, а многумина велат дека изгледа застрашувачки.

А, детето во видеото кое во рок од неколку часа стана вирално е момчето по име Гевин. Повеќе од 18 милиони луѓе го погледнале видеото на кое момчето скока врз неговиот татко. Тоа има три години, а кога се родило, имало сосема просечни димензии. Меѓутоа, оттогаш пораснало, и тоа многу. Момчето е високо повеќе од еден метар.

Неговата мајка, Кет, вели дека била шокирана од поплавата на коментари откако го објавила видеото, а била поразена од луѓето кои се згрозиле од нејзиното дете.

– Луѓето пишуваат дека им се гади, и тоа многу луѓе. И не само тоа, тие ми велат дека сум лоша мајка. Што да правам, тој е тоа што е и јас сум тоа што сум. За среќа, тешко може некој да ме навреди. Луѓето се злобни кога се на интернет затоа што се однесуваат како да имаат маска. Важно е што знам дека мојот син е весел и здрав – рекла Кат.

Таа исто така рекла дека не планира да престане да ги објавува снимките од нејзиното дете.

– Претпоставувам дека Гевин ќе ме мрази по 20 години поради тоа, но тоа е посилно од мене. Покрај тоа, има и позитивни коментари и луѓе кои уживаат во него. Зошто да не го олесниме овој кризен момент малку? – рекла Кет.

@kat.027##gav ##boom ##babypowder♬ Woah – KRYPTO9095 feat. D3Mstreet

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Со крстот в рака, фаќачот влезе во Охридското Езеро заедно со голем број верници

Крстот во населбата Варош се фрлаше во казан, а него го фати Никола Чорбе. Тој потоа со крстот во раката влезе во езеротo, а...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Штотуkу споделија медиумите: Најнова вест СИЛЕН земјотрес од 6,8 степени според Рихтер ја погоди Аргентина

Земјотрес со јачина од 6,8 степени според Рихтеровата скала доцна синоќа ја погоди провинцијата Сан Хуан во Аргентина, соопшти германскиот центар за истражување и...

Се огласи Вучиќ за ваkцините кои ни ги даваат: Што би вредело ако ние сме здрави, а тие болни

Српскиот претседател Александар Вучиќ, утрово го коментираше давањето на вакцини на Македонија. На новинарско прашање зошто го сторил тоа, Вучиќ одговори „Што би вредело ако...

Порасна без родители, болеста го сруши: Тажниот живот на ѕвездата од Жиkина династија

Легендарниот актер Драгомир Бојаниќ Гидра најпознат по улогата на Жика Павловиќ од „Жикина Династија“, односно од филмскиот серијал „Луди Години“, има навистина интересна животна...
- Advertisement -