fbpx
14 C
Skopje

Романите на Мисо најпродавани на онлајн пазарот во Македонија

АКТУЕЛНО

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: СДСМ ќе го промени своето име, скратеното име и натаму би останало СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска пред медиумите рече дека владејачката партија во иднина планира да го промени името од „Социјалдемократски сојуз на Македонија“ во „Социјалдемократи...

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

Онлајн книжарницата „КупиКнига.мк“ ја објави листата со 20 најпродаванИ книги, од каде што велат дека книгите кои оставиле најголем печат се од жанрот белетристика.

„Романите, трилерите и љубовните книги повторно се најпопуларни, и овој тренд е константен кај нас“, вели Елена Темелковска, продукт менаџер на „КупиКнига.мк“.

Мисо две последователни години се наоѓа на првото место на оваа листа, а овој пат е со неговата книга „Во еден момент“. Вкупно три негови дела се застапени во топ 20 листата. На второ место е „Т.е. љ.у.б.а.м. -тоа е вистината“ од македонскиот писател Александар Алексов, додека на третото место е „Книга на спомени“, која е втор дел од трилогијата „Казна за гревот“ на познатата авторка Бачиќ – Алимпиќ.

На списокот се и книги како „Живот без граници“ на Ник Вујичиќ, „ Терапија“ на Себастијан Фицек , „Умрен човек “ на Игор Џамбазов , „Мотивација“ на Брајан Трејси и „Килибар и свила“ на Неџма.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: Неприфатливо е добивање државјанство со сведоци, мора да има доказ

Премиерот Зоран Заев останува на ставот дека барањето на албанската опозиција со три сведоци да се даде државјанство на тие што сè уште имаат...

Заев: СДСМ ќе го промени своето име, скратеното име и натаму би останало СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска пред медиумите рече дека владејачката партија во иднина планира да го промени името од „Социјалдемократски сојуз на Македонија“ во „Социјалдемократи...

Захариева: Над 100.000 граѓани имаат и бугарско државјанство и понекогаш се заплашувани

Министерката за надворешни работи на Бугарија, Екатерина Захериева, за БНТ денеска изјави дека недопусливо е тоа што во Македонија во 21 век не се...
- Advertisement -