fbpx
1 C
Skopje

4 грди тајни кои жените ги кријат од мажите

АКТУЕЛНО

Мицкоски се огласи за тоа дали со сопругата имаат бугарски пасоши

Фејсбук статус на Христијан Мицкоски И јас, и мојата сопруга имаме единствено македонски пасош. И ќе продолжам да се борам за македонските национални интереси. Колку повеќе...

Спасовски до Јанушев: Нема никаков договор со Мијалков

Aпсолутно тезите што сега се покренуваат дека некој нешто договарал со некого за одреден случај, мислам дека се демантираат една по друга или се...

Захариева доби прашање дали е можно под притисок да го тргнат ветото: Еве што одговори

Министерката за надворешни работи на Бугарија Захариева во утринско интервју на БТВ, на новинарското прашање може ли под притисок од Европската Унија Софија да...

Битиќи на средба со угостителите: Јас сум еден од тие што потешко го помина вирусот, здравјето е најважно

Угостителите и организаторите на свадби денеска одржаа протест пред Владата, барајќи нови протоколи што ќе им овозможат да продолжат со организирање на прослави и...

Не сите парови може да се пофалат со чесни односи. Докажано е дека кај 84 % се присутни сериозни лаги, работи кои едниот партнер ги крие од другиот. Еве за што најчесто лажат жените.

Здравствени проблеми – многу од жените се срамат да го споделат со партнерот, проблемот кој го имаат. Тоа е голема грешка, бидејќи така жената лесно може да западне во депресија, ако ја нема потребната поддршка.

Кога на жената нешто и тежи, мажот дознава последен. Ова непишано правило знае да растури многу врски. Кога ќе се појави емоционален или друг проблем, жените треба да знаат дека патот кон неговото решавање е споделување на истиот со најблиските, вклучувајќи го и својот партнер.

Жените треба да споделат кога сексот со партнерот им станал здодевен, за тоа да се промени во иднина.

Само 9 % од жените кои некогаш ги изневериле својот партнер, го признаваат својот грев. Другите ова го кријат бидејќи се плашат дека нивниот партнер нема да им прости. Порано или подоцна секоја лага излегува на виделина и лагата нанесува повеќе штета од признанието.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Убави цифри: Koлky можете да заработите во Чвајцарија како фризер, столар, возач

Убави цифри: Колку можете да заработите во Швајцарија како фризер, столар, возач… Кантонот на Цирих неодамна објави водич за плата од кој може да се...

Мицкоски се огласи за тоа дали со сопругата имаат бугарски пасоши

Фејсбук статус на Христијан Мицкоски И јас, и мојата сопруга имаме единствено македонски пасош. И ќе продолжам да се борам за македонските национални интереси. Колку повеќе...

Поучна приказна за Човекот, Бог и празниот куфер која ќе ви го смени животот

Си поминал некој човек. Во еден момент забележал како му се приближува Бог, кој со себе носел куфер. И Бог рекол: „Сине, време е...

Спасовски до Јанушев: Нема никаков договор со Мијалков

Aпсолутно тезите што сега се покренуваат дека некој нешто договарал со некого за одреден случај, мислам дека се демантираат една по друга или се...

Сабриоски до Маричиќ: Плачевте, кукавте, навидум се боревте за нели функционалност на државата се додека не стигнавте на кожната столица

Господине Бојан Маричиќ, министер за правда, не е мое да судам, ниту тоа ќе го направам - ќе ви пресуди перцепцијата на граѓаните за...
- Advertisement -