fbpx
-4 C
Skopje

45 годишна мајка на 7 деца изгледа како една од нејзините ќерки: Ќе ја препознаете ли?

АКТУЕЛНО

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

ВМРО НП: Историчарите молчат за Kрвав Божиќ во кои беа стрелани стотици македонски партизани

Овие денови пред 76 години се сличија настани кои се спомнуваат под името „Крвав Божиќ“ во кои беа стрелани повеќе стотици македонски партизани. Стрелањето беше...

Херојот на нашата денешна животна историја на Џесика Енслоу. 45 годишната американка изгледа многу помладо за нејзините години, никогаш нема да претпоставиме дека е мајка на 7 деца.

За тоа како успеала да има ваков надворешен вид раскажува на својот профил на социјалната мрежа инстаграм.

Таа започнала да води блогови по раѓањето на нејзиното седмо дете. Тогаш таа ги изненадила сите со нејзината неочекувана фигура, поради која никој неможе да каже дека раѓала дете дури еднаш.

Мајката споделила дека по раѓањето на првото дете на 24 години, таа ја зголемила својата тежина. Тогаш таа решила да се грижи за своето тело и започнала да спортува.

Фото

Џесика раскажува дека по раѓањето на петтото и шестото дете таа тренирала поинтезивно. Двапати во седмицата трчала на лента за трчање и правела едноставни вежби.

Таа започнала со умерени тренинзи за добивање на форма и во еден момент си изнајмила свој фитнес инструктор. Од тогаш таа го има совршеното тело како на нејзините ќерки.

Погледнете ја оваа фотографија на Џесика со нејзината 25 годишна керќа, дали ќе и ги дадете годините?

Фото

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Ново видео на „Тик-Ток“ во кое возач лудува по македонските улици и вози со 255 км/ч (ВИДЕО)

По вчерашното видео на „Тик-Ток“ каде граѓани користат полициски значки и палки за да поминат патарини денес е објавено ново видео каде возач управува...

Утре е Водопост, на овој ден мајките никако не смеат да заборават да го направат ова

Празникот Водици го менува денот, но датумот не. Се празнува на 19 јануари. Меѓутоа обичаите сврзани со празнувањето на овој Свет ден се врзани...

Бил Гејтс и Рокфелер веќе ги прават новите ковид пасоши: Како ќе функционираат?

Американските технолошки и здравствени гиганти, вклучувајќи ги Мајкрософт, Клиниката Мејо и Оракл, се здружија за да создадат нови ковид пасоши за вакцинација. Благодарение на новите...

Скијање и прошетка без почитување на мерките: Каде е сега ЕБР?

Центарот „Нижеполе“ преполн на почетокот од скијачката сезона. Посетителите го користат викендот за скијање и прошетка, по најавата дека стазата е отворена, но и дека...

Убаво: Владата ќе дели помош за купување на сончеви колектори, пвц прозори, печки на пелети

Најновите вести од Македонија и светот На предлог на Министерството за економија, беше разгледана и усвоена Програмата за промоција на обновливите извори на енергија и...
- Advertisement -