19 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

45 годишна мајка на 7 деца изгледа како една од нејзините ќерки: Ќе ја препознаете ли?

Херојот на нашата денешна животна историја на Џесика Енслоу. 45 годишната американка изгледа многу помладо за нејзините години, никогаш нема да претпоставиме дека е мајка на 7 деца.

За тоа како успеала да има ваков надворешен вид раскажува на својот профил на социјалната мрежа инстаграм.

Таа започнала да води блогови по раѓањето на нејзиното седмо дете. Тогаш таа ги изненадила сите со нејзината неочекувана фигура, поради која никој неможе да каже дека раѓала дете дури еднаш.

Мајката споделила дека по раѓањето на првото дете на 24 години, таа ја зголемила својата тежина. Тогаш таа решила да се грижи за своето тело и започнала да спортува.

Фото

Џесика раскажува дека по раѓањето на петтото и шестото дете таа тренирала поинтезивно. Двапати во седмицата трчала на лента за трчање и правела едноставни вежби.

Таа започнала со умерени тренинзи за добивање на форма и во еден момент си изнајмила свој фитнес инструктор. Од тогаш таа го има совршеното тело како на нејзините ќерки.

Погледнете ја оваа фотографија на Џесика со нејзината 25 годишна керќа, дали ќе и ги дадете годините?

Фото

Latest Posts

АКТУЕЛНО

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.