fbpx
6 C
Skopje

Сашо Тасевски до Владо Јовановски: Пластичниот експлозив е поевтин и од тебе, робу еден режимски!

АКТУЕЛНО

4 пати помалку заболeни денес, но и драстичен пад на бројот на тестови

Во последните 24 часа се направени 680 тестирања, а регистрирани се 80 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 54 -Куманово 1 -Тетово 3 -Велес...

Починa “ШЕРИФ” Тоти – ТРАГЕДИЈА ВО РИМ

Енцо Тоти, татко на Франческо Тоти, почина на 76-годишна возраст. Тој беше пациент со срце, а кoроната го чинеше живот. Енцо го доби прекарот „Шериф“. Од...

Лидијa Димовa најави прес-конференција

Директорката на Националната агенција за европски образовни програми и мобилност, Лидија Димова, најави конференција за печат. -Во врска со написите, кои деновиве беа пласирани на...

Филипче денес порано ги објави резултатите: Еве ги бројките по градови

Во последните 24 часа се направени 778 тестирања, а регистрирани се 177 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 96,Куманово 5, Штип 7, Прилеп 1,...

Македонскиот актер Сашо Тасевски се огласи на социјалните мрежи по повод денешниот повик на актерот Владо Јовановски, кој на својот Фејсбук профил рече дека ќе има нова војна.

„Сега ќе ти кажам црни Владо Јовановски колку чини пластичен експлозив на црниот пазар.
Чини помалку од лечењето на Тамара.
Помалку од животот на Мартин Нешковски.
Помалку од растурените животи на нивните блиски.
Помалку од билетите во еден правец на иселените млади од Македонија
Помалку од инсулинот за дијабетичарите кој го нема.
Помалку од цената на цитостатиците и другите лекови за тешките болни.
Помалку од гипс-картон преродбата на Скопје.
Помалку од милијардите од тендери во џебовите на Мијалков и Груевски.
Помалку од твоите хонорари што ги земаш за твојата сервилност кон Груевски.
Уствари, пластичниот експлозив е поефтин и од тебе, робу еден режимски.
Резилу на професијата што ја работиш.
Ама ако, добро е што ви паднаа маските и сите видоа каква згура сте.
И уште нешто, не постојат добри глумци со ситна и продадена душа, којшто сака нека збори. Нема такви“.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

42 активни случаи на ковид кај учениците и 65 кај наставници

Министерството за образование и наука информира дека заклучно со 12 часот денеска, вкупно има 42 активни случаи на КОВИД-19 кај учениците и 65 кај...

4 пати помалку заболeни денес, но и драстичен пад на бројот на тестови

Во последните 24 часа се направени 680 тестирања, а регистрирани се 80 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 54 -Куманово 1 -Тетово 3 -Велес...

Скопјанка за битката со коронавирусот: Ова искушение ме научи дека љубовта кон семејството е највредното нешто

Скопјанката Билјана Тасева е училителка во основното училиште „Љубен Лапе“ во Скопје и таа е еден од пациентите кој ја добил „битката“ со коронавирусот....

Д-р Даниловски: Во јавниот превоз гледаме луѓе натискани како сардини

Ако споредиме колку млади се дружат навечер, се спроведува без мерки на заштита и ако споредиме колку луѓе одат на работа со јавен превоз,...

Границите со Грција остануваат затворени за нас – новата забрана трае до 25 октомври

Границите со Грција остануваат затворени до 25 октомври, откако двете министерски одлуки што се однесуваат на привремено ограничување на копнените, морските и авионските поврзувања...
- Advertisement -