fbpx
15 C
Skopje

Дете го ставило мобилниот да се полни: Неколку секунди покасно се случи нешто што ќе му го промени животот

АКТУЕЛНО

12 годишното дете Хангханг заврши во болница после бизарна несреќа.

Го очекуваат низ операци, а докторите велат дека имал повреди во должина од 4 сантиметри, кои ги откриле неговите коски, но повредите на левата рака, ногата и колената.

Повредите ги добил откако неговиот телефон експлодирал во текот на полнењето.

Хангханг телефонот го користел како аларм кој го будел наутро за да оди на училиште.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -