fbpx
16 C
Skopje

Не може да претпоставите низ што поминала: Српската пејачка прозборе за трагедијата од детството

АКТУЕЛНО

Ана Бекута, српската пејачка која ја гледаме и во судиското столче на Гранд, откри што преживеала во детството и колку и било тешко како нејзе, така и на нејзината мајка.

Нејзиниот татко бил проблематичен и тежок алкохоличар.

– „Јас не би можела да ја поднесам мојата свекрва како што тоа го правеше мојата мајка. Нека и е лесна земјата, но се сеќавам на тие моменти, тие болни моменти во куќата, ја започнува Ана својата приказна и додава дека татко и постојано правел проблеми.

Таа многу го поддржуваше татко ми, а тој беше очаен алкохоличар, тоа морам да го кажам. Мојата баба својот син го толерираше по секоја цена. Јас тоа не би можела да го трпам ни секунда и се она што го проживеавме.

Помислував да избегам, но не можев. Сега на овие години знам, но научив дека не треба да се трпи никој, па дури ни родител, се присетува Ана со болка.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -