32 C
Skopje

Владо Мисајловски во посета на општина Бутел – се сретна со пензионерите

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

United Group, сопственикот на Тотал ТВ, го презеде бугарскиот Vivacom

United Group, водечки телекомуникациски и медиумски оператор во Југоисточна Европа, во чиј состав во Македонија функционира Тотал ТВ, денес го објави завршувањето на...

Носителот на листа на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ2, Владо Мисајловски, денес е во посета на општина Бутел.

Тој оствари средби со пензионерите од оваа општина.

-ВМРО-ДПМНЕ отсекогаш се грижела за пензионерите, отсекогаш ни биле приоритет и се надевам дека со новата програма, набрзо, тоа ќе го почувствувате сите. Со зголемување на пензиите, да не ви се земаат веќе средствата од вашите парочници туку да имате екстра средства. Бидејќи заслужувате. Во оваа земја, гледате, многу млади заминуваат, не сакаме да остане земја само на возрасни луѓе, но и вие да имате еден убав, комотен живот. Јас премногу ве почитувам бидејќи, според мене, без вас, не можеме да ја тераме државата. Бидејќи вие сте мудроста, оние кои треба да ни кажете каде најмногу грешиме. Имате искуство да советувате, но и да ни го покажете патот и правецот како да се движиме, истакна Мисајловски.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Делчевските пожарникари безбедно симнаа маче од кров

Успешно заврши интервенцијата на Територијалната противпожарна единица од Делчево која денес симна маченце кое два дена било качено на кров и неможело да се...

Заев со порака до Ахмети: Треба да се има бројки за премиер

По конститутивната седница во македонското собрание свое обраќање до јавноста имаше претседателот на СДСМ Зоран Заев. Тој на денешната пресконференција рече дека ќе ги...
- Advertisement -