fbpx
2 C
Skopje

Симпатично освежување за Renault Captur

АКТУЕЛНО

Јоци: Каде е бранковото крило кое три години тртља по кафани?

И каде е ,,бранковото крило" кое три години тртља по кафани? Лешпери. Бар еден да се пријавеше за ,,уметнички дојам". Не, вие не сакате силно...

Бошковски удри по Мијалков: Плови Саша

Поранешниот министер за внатрешни работи, а сегашен советник во Владата на СДСМ, Љубе Бошкоски во јавноста објави видео од неговите митинзи со порака на...

Есkaлираше ситуацијата на Бит Пазар: Демонстранти со фантомки ја нападнаа полицијата

демонстранти со фантомки со камења и други предмети ја нападнаа полицијата, по што и физички тргнаа кон нив со цел да ги повредат, пренесува...

Фајзер со лоша вест за вакцините: Можно е да има потреба од трета доза на вакцини

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла, се надева дека дополнителна, трета доза од оваа вакцина Ковид-19, може дополнително да го зајакне имунолошкиот одговор и...

Со 215.670 продадени примероци во 2016 година, Captur, кој е изграден врз платформата на друг успешен модел на Renault – Clio, докажа дека може да продолжи сериозно да учествува во растот на овој сегмент на стариот континент.

Промените кои ги носи рестајлингот се решенија за дизајн, карактеристични за моделот Kaptur кој се продава во Русија и е базиран на платформата на Dacia Duster, како и елементи од поголемиот Kadjar.

Прво, Captur веќе поседува LED светла Pure Vision во С-форма карактеристична за последните модели на Renault. Клиентите ќе можат да порачуваат два нови бои – портокалова Atacama Orange и сина Ocean Blue, како и нова сива за шините на покривот – Plаtinum Grey. Тоа значи дека купувачите ќе можат да избираат помеѓу 30 комбинации за двобојната шема на кросоверот.

За ентериерот Renault нуди шест кориснички пакети: Ivory, Caramel, Red, Ocean Blue, Satin Chrome и Patina Chrome. Дел од персонализацијата се и 16 и 17-инчни алуминиумски бандажи, кои се достапни со првите три нивоа на опрема.

Цените на освежениот Captur се уште не се познати, а автомобилот во дилерската мрежа ќе се најде ова лето.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Јоци: Каде е бранковото крило кое три години тртља по кафани?

И каде е ,,бранковото крило" кое три години тртља по кафани? Лешпери. Бар еден да се пријавеше за ,,уметнички дојам". Не, вие не сакате силно...

Автомобил возеше во спротивна насока на скопска обиколница

Често на социјалните мрежи може да се видат видеа од дивеење со автомобили или мотори, а едно такво беше објавено и денеска. На социјалните мрежи...

Бошковски удри по Мијалков: Плови Саша

Поранешниот министер за внатрешни работи, а сегашен советник во Владата на СДСМ, Љубе Бошкоски во јавноста објави видео од неговите митинзи со порака на...

Есkaлираше ситуацијата на Бит Пазар: Демонстранти со фантомки ја нападнаа полицијата

демонстранти со фантомки со камења и други предмети ја нападнаа полицијата, по што и физички тргнаа кон нив со цел да ги повредат, пренесува...

Фајзер со лоша вест за вакцините: Можно е да има потреба од трета доза на вакцини

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла, се надева дека дополнителна, трета доза од оваа вакцина Ковид-19, може дополнително да го зајакне имунолошкиот одговор и...
- Advertisement -