fbpx
2.8 C
Skopje

Видео кое стана вирално: Во дневникот во живо се соблекува медицинска сестра

АКТУЕЛНО

Дневникот на РТС беше за многумина различен од вообичаеното.

Неочекувани сцени се случија во Дневникот на Српската радио – телевизија. Директорката на КБЦ Бежанијска зборуваше во живо за коронавирусот и важноста на вакцинацијата, но изгледа дека нејзината колешка не била свесна дека е во кадар и се снима.

Имено, медицинската сестра помина низ кадарот, седна на стол и почна да го соблекува горниот дел од медицинската униформа.

Причината за соблекување на униформата е непозната, а видеото наскоро стана хит на социјалните мрежи.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -