fbpx
-5 C
Skopje

Абидал за битката со ракот: Плачев кога Анри ме посети во болница, бев многу слаб…

АКТУЕЛНО

Заев: Југославија не подели, ако Гоце Делчев го немаше, мораше да го измислиме за да нѐ обедини

Треба да создадеме позитивна атмосфера за младите да го користат ова минато како отскочна даска за подобра иднина во наредниот период. Бугарија не е...

Николовски на онлајн состанок со градоначалниците:Нашата мисија е постојано да им служиме на граѓаните и од тоа отстапка нема

Генералниот секретар на СДСМ и вицепремиер за борба против корупција Љупчо Николовски вечерва одржа одржа онлајн состанок, редовна координација со градоначалниците од редовите на...

Исходот од резултатите за Ковид-19 изминатите 24 часа: 3349 лица биле тестирани, позитивни се 1288

Во последните 24 часа се направени 3349 тестирања, а регистрирани се 1288 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 570, Куманово 57, Дебар 8, Штип...

Замина еден од најдобрите: Фудбалскиот свет е во шok – почиnа фудбалерот Диего Марадона

Аргентинските и светските медиуми објавија дека денеска во својот дом почиna еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Диего Армандо Марадона. Си-Ен-Ен Бразил и „Кларин“...

Левиот бек во 2011 доби лоши вести, поточно дека боледува рак и мораше веднаш да замине на операција. Следната година одново беше „под нож“, овој пат за трансплатација на црн дроб.

Ерик Абидал ја победи болеста и успеа да се врати во дресот на Барселона, но тој повеќе не беше истиот фудбалер, и по кратка авантура во Монако и Олимпијакос реши да се пензионира.

Французинот сега откри повеќе детали за периодот кога бил надвор од стројот.

„Чувствував болка која ќе ја паметам целиот живот, не можев да ја поднесам” – вели Абидал. „Кога докторот ми кажа дека ќе правам втора операција бев среќен! Не би сакал никој да страда на ваков начин”.

Тој исто така раскажа и една епизода со Лео Меси, и тоа како целиот тим бил погоден од она што му се случувало.

„Бев многу слаб, и пред еден натпревар направив видео за момците со цел да ги развеселам, им кажав да не се грижат бидејќи се уште се држам и сум тука. Знаeте што ми кажа Меси? Повеќе не ни испраќај вакви видеа, не боли многу. Не гледав така на работите, им велев дека само ги охрабрувам, а тие ми кажаа дека кога ме гледале мене како да гледале мртовец и биле многу вознемирени”.

Ерик Абидал исто така открива дека плачел кога Тјери Анри дошол да го посети во болница.

Извор: 24Фудбал

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Заев: Југославија не подели, ако Гоце Делчев го немаше, мораше да го измислиме за да нѐ обедини

Треба да создадеме позитивна атмосфера за младите да го користат ова минато како отскочна даска за подобра иднина во наредниот период. Бугарија не е...

Ковачевски: Не ни треба еуфорија и национализам, ни треба решение со Бугарија

Без да можам да алудирам на самото интервју на Зоран Заев и на реакциите кои следувале после тоа, мислам дека Договорот со Бугарија е...

Јоци: Разликата меѓу комуњари и вмројни е следна

Разликата меѓу ,,комуњари" и вмројни, е што на овие ,,нашиве" не им даваме да дишат и ќе ги шетаме по гаќи ако треба и...

Богојески го нарече Миленко “козарот”? Упати прашања и до бугарската министерка Захариева

Дали утре на антибугарашкиот и антизајков митинг, организиран од мицињата, конечно ќе го видиме и Бугарскиот Конзул во Македонија?!? Бојко Борисов и пресветла госпожа...

Со кого била Цеца пред да биде со Арkан

Поранешното момче на Цеца со кое била пред Аркан, прозборе за се што тие поминале заедно. За српскиот Течеграф тој вели дека таа три...
- Advertisement -