fbpx
6 C
Skopje

АБРАМОВИЌ ПОДГОТВЕН: Азар во Мадрид, Роналдо во Лондон, прашањето е – Колку е подготвен да плати за Нејмар?

АКТУЕЛНО

Спасовски се огласи за протестите на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувајте ги забраните за јавни собири

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска апелираше до опозицијата која најави протести во повеќе градови да ја почитува забраната за јавни собири, заради...

Заев го победи Црвенковски со 3:0 – ја направи СДСМ победничка партија, ја внесе Македонија во НАТО и е на чекор до ЕУ

Пенал(и) за Зоран Заев - фејсбук статус на Дарко Пешевски од ВМРО НП Го изгледав неколку пати интервјуто на премиерот но и го прочитав неколку...

Николовски: Граѓаните ќе добијат целосно обновена патна мрежа којашто ја поврзува нашата земја со Бугарија и Албанија,

Модернизацијата на паневропскиот Коридор е од исклучително значење за регионалното поврзување и соработка, како и за развој на домашната економија. Патниот правец Крива Паланка...

СДСМ и функционерите застануваат зад премиерот Зоран Заев: Бранко е историја

Искажаните ставови на претседателот на партијата и премиер, Зоран Заев, се ставови на СДСМ. Овие ставови се изградени во рамки на партијата и нејзините органи,...

Еден од најдобрите играчи на денешниата, играчот кој го води Челси кон шампионска титула тимот на Челси, би можел да го напушти Стемфорд Бриџ летово.

Според извори на шпански медиуми, зделката е веќе договорена. Имено, Азар ќе потпише за кралскиот клуб, но нема да ја има можноста да игра заедно со најдобриот фудбалер во светот Кристијано Роналдо, за кој се поизвесно е дека ќе го напушти клубот од Реал. Она што е интересно е дека истите извори наведуваат дека Португалецот отстапувајќи го своето место во Реал на Азар, заминува во тимот на Роман Абрамовиќ кој е подготвен ова лето да го одврзе ќесето не само за него, туку и за играчот за кој се заинтересирани од Реал, а тоа е легендарниот бразилски талент Нејмар за кој се почесто се пишува дека не е среќен во ПСЖ и дека својата иднина во нов клуб му е се по веројатна.

Англиските медиуми и порано пишуваа за желбата на Реал да го донесе Азар а за тоа ќе мора да понуди повеќе од 110 милиони фунти.

Според белгиските медиуми Азар на своите пријатели им говорел: Мојот план е да станам шампион со Челси, a доколку не успеам во тоа заминувам во Реал бидејќи тоа ќе ми биде единствен начин да ја освојам Златната топка.

Доколку ваквиот план успее, шансите на Челси но и на Абрамовиќ да влезе силно во трката за потписот на Бразилецот се се поголеми, а тоа значи дека клубот од Мадрид ќе види голема мака додека да успее да го привлече Нејмар, секако, доколку во тоа не биде побрз рускиот тајкун Роман Абрамовиќ.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Спасовски се огласи за протестите на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувајте ги забраните за јавни собири

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска апелираше до опозицијата која најави протести во повеќе градови да ја почитува забраната за јавни собири, заради...

Спасовски: Развоен буџет за модерна полиција и достојни услови за полицајците и во 2021 година

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска го презентираше буџетот на Министерството за наредната година, посочувајќи притоа дека тој е развоен и дека ќе...

Заев го победи Црвенковски со 3:0 – ја направи СДСМ победничка партија, ја внесе Македонија во НАТО и е на чекор до ЕУ

Пенал(и) за Зоран Заев - фејсбук статус на Дарко Пешевски од ВМРО НП Го изгледав неколку пати интервјуто на премиерот но и го прочитав неколку...

Писмo од Тито: Потврдувaaдека Бугарија учествувала во ослободувањето на Македонија

Во текст објавен на 360 степени се пренесуваат дел од писмата на Јосип Броз Тито кои тој во 1944 година ги испраќал до неговите...

Васко Ефтов: Заев успеа да се справи и со Црвенковски и со Груевски, Бранко тоа не може да го поднесе

Еден од најискусните македонски новинари Васко Ефтов во сојата најнова емисија вели дека луѓето на Бранко Црвенковски, а веројатно и самиот тој работат за...
- Advertisement -