fbpx
8 C
Skopje

Абрамовиќ поседува импресивен авионски парк од кој еден авион вреди над 70 милиони евра

АКТУЕЛНО

Јоци до Бранко: Вие сте одамна политички мртви, не ви давам да ја растурите Македонија

Другпат поубаво да ме читате кога ви кажувам предвреме кој е кој и што ќе се случува. Односно, дека ова што го прави ,,БЦ...

Додадете сода бикарбона додека варите јајца – причината ќе ве изненади

За секој проблем постои решение – би рекле многумина, и навистина е така барем кога станува збор за варењето јајца и неговото лупење. Се...

Се огласи Заев: Јас сум Македонец кој зборува македонски јазик, но доста беше омраза

Јас сум Македонец кој зборува македонски јазик, признат од целиот свет. Каракачанов е Бугарин кој зборува бугарски јазик признат од целиот свет. Но, етничката и...

Премиерот соопшти тажна вест: Со длабока тага изразувам сочусатво за загубата на нашиот првоборец

Со длабока тага го изразувам искреното сочуство за загубата на нашиот првоборец Раде Гогов. Гогов како млад партизан го обезбедуваше првото заседание на АСНОМ и...

По фотогарфиите една работа станува јасна, сопственикот на фудбалскиот клуб Челси очигледно многу добро знае да ужива во својот живот.

Пребогатиот сопственик на фудбалскиот клуб Челси, рускиот милионер Роман Абрамовиќ, поседува импресивен авионски парк од кој се издвојува еден авион – вреден над 70 милиони евра.

Станува збор за „Boing 767-33A ER“, со име „The Bandit“, кој Русинот го купил во 2004-та година, само една година откако го презел фудбалскиот клуб Челси.

Во авионот има сала за јадење со толку голем простор, што може да прими до 30 гости кои што ќе уживаат во вечерата и виното.

Во состав на модификацијата има и вградена кујна, канцеларија и спална соба со брачен кревет. Внатрешноста на авионот направена е од скапоцен метал и дрво, вклучувајќи орнаменти изработени од злато и дрво од костен.

Интересно е тоа што овој авион има еднаков безбедносен систем како „Air Force One“, кој што го пренесува претседателот на САД, Доналд Трамп од едно место на друго.

Во авионот има вграден и антибалистички систем дизајниран за спротивставување на сите балистички ракети. Значи, исто како и „Air Force One“, авионот на Абрамович е најбезбедниот авион на планетата.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Соопштена ТАЖНА вест: Животот поради Ковид-19 го загуби и познатиот музичар од легендарната група Рибља чорба

Гитаристот на рок групата „Рибља чорба“, Мирослав Миша Алексиќ почина на 67-годишна возраст. Познатиот музичар ја изгуби битката со коронавирусот. Тој се лекуваше од...

10 намирници со кои ќе се подигне вашиот имунитет и расположение

Тие го регулираат нервниот систем и се одговорни за доброто расположение и борбата на телото против стресот. Исто така помагаат во зајакнување на имунолошкиот...

Рикер до премиерот Заев: Ве охрабруваме и вас и земјите од ЕУ да барате решение за билатералните прашања надвор од интеграцијата на Северна...

Помошникот државен секретар за европски и евроазиски прашања во американскиот Стејт Департмент Филип Рикер, во писмо до премиерот Заев истакнува дека Соединетите Американски Држави...

Јоци до Бранко: Вие сте одамна политички мртви, не ви давам да ја растурите Македонија

Другпат поубаво да ме читате кога ви кажувам предвреме кој е кој и што ќе се случува. Односно, дека ова што го прави ,,БЦ...

Додадете сода бикарбона додека варите јајца – причината ќе ве изненади

За секој проблем постои решение – би рекле многумина, и навистина е така барем кога станува збор за варењето јајца и неговото лупење. Се...
- Advertisement -