fbpx
-3 C
Skopje

АБРАМОВИЌ ЗНАЕ КАКО: Челси најде начин како ќе го задржи Азар

АКТУЕЛНО

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...

Спасовски се огласи за протестите на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувајте ги забраните за јавни собири

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска апелираше до опозицијата која најави протести во повеќе градови да ја почитува забраната за јавни собири, заради...

Заев го победи Црвенковски со 3:0 – ја направи СДСМ победничка партија, ја внесе Македонија во НАТО и е на чекор до ЕУ

Пенал(и) за Зоран Заев - фејсбук статус на Дарко Пешевски од ВМРО НП Го изгледав неколку пати интервјуто на премиерот но и го прочитав неколку...

Николовски: Граѓаните ќе добијат целосно обновена патна мрежа којашто ја поврзува нашата земја со Бугарија и Албанија,

Модернизацијата на паневропскиот Коридор е од исклучително значење за регионалното поврзување и соработка, како и за развој на домашната економија. Патниот правец Крива Паланка...

Најдобриот фудбалер на Челси Еден Азар можеби ја игра својата последна сезона во дресот на Сините, но само можеби…

За Белгијанецот одамна се интересира Реал Мадрид од кој на лето се очекува да тргне во најголема “офанзива“ до сега, а на Челси ќе им биде тешко да одоли на богатата понуда која би требала да стигне од Мадрид.

Но, ставот на Абрамовиќ е повеќе од јасен – сака да го задржи Азар по секоја цена, тој знае колку е важен овој играч за клубот, а британските медиуми јавуваат и дека го нашол вистинскиот начин за да го оствари тоа.

 

Челси на Азар ќе му понуди продолжување на договорот и неделна плата од 300. 000 фунти, со што ќе го направи најплатен играч во Премиер лигата после Алексис Санчез ( 500. 000) но пред Пол Погба (290. 000)

FOTO

Сега останува да почекаме да видиме дали Азар ќе прифати понуда од својот актуелен клуб со што ќе го продолжи својот договор или пак можеби не би одолеал на понудите кои ќе дојдат од страна на кралскиот клуб и ќе побара да замине…

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Доктор појаснува: Еве кога и како може да се заразите со Ковид-19 носејќи заштитна маска

„Колку почесто излегувате надвор и повеќе време поминувате во гужва, почесто треба да ја перете вашата заштитна маска или пак едноставно да ја фрлите...

Николов: Предвидуваме изградба на конзоли за пешаци на река Отиња.

За три години, локалната самоуправа предводена од СДСМ реализираше бројни капитални проекти, важни за унапредување на квалитетот на живот на нашите сограѓани.Штип мора да...

Богојески распали по Груевски: Завалијава никаде го нема да гукни за бугарското прашање

Оваа завалијава никаде го нема да гукни за бугарското прашање... за стопирање на македонската интеграција во ЕУ... Но штом го чепнаа кај што го...

Венко Филипче со важна информација: Добивме 13.500 брзи тестови од Норвешка

Денеска добивме донација од 13500 брзи тестови од Норвешка, а 10000 од нив ќе бидат за Министерството за здравство. Оваа помош произлезе од потпишаниот...

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...
- Advertisement -