fbpx
7 C
Skopje

АГНЕСА: Не правев естетски корекции: По интимност од скоро 20 години, нормален маж нема да ја нарече сопругата „фотошоп барбика“

АКТУЕЛНО

Битиќи на средба со угостителите: Јас сум еден од тие што потешко го помина вирусот, здравјето е најважно

Угостителите и организаторите на свадби денеска одржаа протест пред Владата, барајќи нови протоколи што ќе им овозможат да продолжат со организирање на прослави и...

Спасовски: Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај

Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај. Денеска остварив средба со претседателот на Републичкиот совет за...

Борисов: Со вакво темпо на вakцинирање од 1 март во Бугарија че се отворат рестораните и салите

Во Бугарија досега се вакцинирани речиси 150. 000 граѓани, за само еден ден вчера се имунизирани над 17.000 лица, а повеќе од 200.000 пациенти...

Според извори од ВМРО: Мијалков бил во соседна земја, но се вратил назад

Сашо Мијалков, екс директорот на УБК и понатаму е актуелна тема. Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, сепак, побегнал од земјата и стигнал до Белград,...

Агнеса Органџиева, поранешната сопруга на Роберт Орданоски отворено во јавноста зборува за нејзиниот брак со екс-директрот на АЕК. Во последното интервју за ММС вели дека дури 80 осто од коментарите во јавноста се на нејзина страна.

Многу пораки добив на Инстаграм и треба да му се заблагодарам што ме направи актуелна. Веќе 20-30 илјади ме следат. И не може сите да ме сакаат, јас и тоа го разбирам. Во тие 20 проценти скоро сите се жени, кои никогаш во животот не биле на педикир или на маникир, не биле во салон никогаш.

Смешен е што вели дека јас секој ден сум одела на фризер. А секој ден имало ручек и сум готвела. Но, да точно е дека излегувам од дома средена. Не ми пречи што ме нарече фотошоп барбика, ме знаат луѓето, јас си се знам себе си и не се замарам. Не ми пречи, тоа си е негово мислење. А нормален маж за жена со која спиел заедно во кревет скоро 20 години нема да ја нарече така. Ако не пукнело сега, ќе пукнело за пет години. Извини, ама млада сум, имам само 37 години и сакам да се посветам на себе и децата.

Многу убаво размислив за се, но не очекував дека ќе пишува глупости. Многу ниско од негова страна. Сепак, сум му родила две деца. Што и да е тој треба да ме почитува како мајка на неговите деца. Ништо повеќе. И требаше да биде горд. Како што вели дека е школуван, требаше да постапи правилно и културно. До вчера спиел со мене. Сум му правела кафе, ручек, се што сакал, бил како крал дома. А негативните коментри, особено од жените многу ми се смешни. Жени што до Вардар не отишле. Затоа не се замарам.

Разбирам дека имало и ќе има луѓе љубоморни и искомплексирани. Јас сум таква и тоа е тоа. Ниту сум се сликала по гаќи, или нешто некултурно сум правела. Сите слики ми се културни и нормални.

Децата никогаш не сум ги експонирала. Тој сето тоа контра го правеше. Не сум правела естетски корекции, сето тоа на мене е благодарејќи на гени. Семејно сме такви, вели Агнеса во интервјуто за ММС

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Битиќи на средба со угостителите: Јас сум еден од тие што потешко го помина вирусот, здравјето е најважно

Угостителите и организаторите на свадби денеска одржаа протест пред Владата, барајќи нови протоколи што ќе им овозможат да продолжат со организирање на прослави и...

Спасовски: Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај

Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај. Денеска остварив средба со претседателот на Републичкиот совет за...

Tвитер koментар: Кога ќе му кренеш на Мишко на фиксен, првото прашање му е дома си?

Вчера во медиумите одекна веста дека поранешниот прв човек на УБК, Сашо Мијалков, по кого беше распишана меѓународна потерница, сам се појави во Обвинителството...

Борисов: Со вакво темпо на вakцинирање од 1 март во Бугарија че се отворат рестораните и салите

Во Бугарија досега се вакцинирани речиси 150. 000 граѓани, за само еден ден вчера се имунизирани над 17.000 лица, а повеќе од 200.000 пациенти...

Според извори од ВМРО: Мијалков бил во соседна земја, но се вратил назад

Сашо Мијалков, екс директорот на УБК и понатаму е актуелна тема. Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, сепак, побегнал од земјата и стигнал до Белград,...
- Advertisement -