fbpx
26.8 C
Skopje

Ајшеѓул од Мојот син, по разводот е во врска со друг колега (ФОТО)

АКТУЕЛНО

Турската акциона серија “Мојот син”, во која главната улога ја имаат ликовите Појраз и Ајшеѓул кои се вљубени еден во друг, но тоа го кријат, бидејќи семејството на девојката е турска мафија.

Сепак, тие успеваат да бидат заедно и покрај се, а допрва следат згодите и незгодите во кои ќе западнат поради својата романса и ангажманот на Појраз како возач на нејзиниот татко, односно детектив во тајна акција против криминалот.

Интересно е тоа што убавата актерка Бурчин Терзиоглу по разводот од сопругот и колега Мурат Јлдрм или попознат како Саваш во 2014 година, е во врска со колегата Икер Калеи или Појраз.

Токму затоа снимањето на серијата им оди одлесно, па очигледно е дека и двајцата уживаат „глумејќи“ ја реалноста.

Извор: Галама

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -