27 C
Skopje

Академија на светските конзервативци: Нови стратегии во центар-десно спектарот

АКТУЕЛНО

Од 5ти до 8ми Септември, во Мадеира, се одржа академија на светските и европски конзервативци. Делегација од Македонија учествуваше на неколку дневни обуки за иновации во политичките кампањи, ПР и нови стратегии во центар-десно спектрумот.

Акцент беше ставен на микротаргетирање преку теренски кампањи но и социјални мрежи како и полиња на фокус за успешна центар-десно политичка кампања. Дел од предавачите беа екс шефот на кампања и кабинет на американскиот сентор Тед Круз, г- дин Рон Нехрин. Рон е моментален директор за интернационални обуки на Leadership Institute. Исто така, дел од академијата беа и главните стратези на британските конзервативци и мозокот на најдобрата досега дигитална кампања, VOTE LEAVE.

Европски лидери како холандската ѕвезда Тери Боде, европратеници и учесници од европските конзервативци но и дел од другите десни и центар-десни групации (ЕПП), беа исто така дел од оваа академија.

Foto

Учесници од Македонија беа Стефан Василевски, Драган Јованов, Александар Богоевски и Тони Бачваровски – дел од македонските конзервативци (Conservative.mk).

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Цаца Биљановска поднела приговор за казната од 10.000 евра, денеска се појави во суд

Поранешната директорка, а сега докторка на Кожната клиника, Нина Цаца Биљановска поднела приговор на предлогот на Обвинителството да биде казнета со 10 илјади евра...

Косово воведе задолжителен тест за влез на граѓаните од Македонија, Црна Гора и од БиХ

Косовската влада воведе задолжителен негативен тест РТ-ПЦР при влез во земјата за граѓаните од Македонија, Црна Гора и од Босна и Херцеговина. Тестот е со...

Се формираат регионални „Ковид – центри“ во 16 општини

Градоначалниците на 16 општини во земјава го поддржаа предлогот на Министерството за здравство и на Комисијата за заразни болести за формирање регионални „Ковид-центри“ во...
- Advertisement -