18 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Ако го видите ова на шофершајбната веднаш бегајте – никако не излегувајте од возилото

Дека крадците не мируваат докажува и оваа замка на измамниците. Тие смислија нова метода за ограбување на автомобили.

Ако видите на шофершајбната 50 евра немојте да се злетувате и да ги земете бидејќи тоа е само една финта на крадците, за да излезете од стартуваниот автомобил.

Кога вие ќе излезете, крадецот да влезе и пред ваши очи да го украде возилото.

Тоа се случува толку брзо што вие не стигнувате да реагирате од збунетост.

Не наседнувајте на измамата која го тресе регионот.

Latest Posts

АКТУЕЛНО

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.