fbpx
4 C
Skopje

Ако Груевски е криминалец, што е Бујар Османи за Зоран Заев?

АКТУЕЛНО

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...

Јавете се на овие броеви ако сте во странство и имате прашања за пописот

На сајтот на Министерството за надворешни работи се објавени телефонски броеви што ќе функционираат 24 часа и ќе бидат достапни за граѓаните за информации...

Стојанчe Ангелов со коментар за вчерашнитe протести во Скопје: Монструм и помирување не одат заедно

Стојанче Ангелов утрово се огласи на фејсбук по повод вчерашните протести во Скопје и напиша: МОНСТРУМ И ПОМИРУВАЊЕ НЕ ОДАТ ЗАЕДНО Скандирањето “УЧК“, “Етничка Албанија”, мавтањето...

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев деновиве е во маратонски преговори со лидерот на ДУИ, Али Ахмети. За разлика од порано кога ставовите на двете политички партии се разликуваа, изјавата на Ахмети дека „нема многу разлики меѓу ставовите на ДУИ и СДСМ“ говори за тоа дека тие можеби успеале да најдат заеднички јазик по повеќе прашања, а секако првиот чекор би бил добивање на потписите од Ахмети, за Заев и СДСМ да можат да го добијат мандатот.

За време на проектот „Вистината за Македонија“, лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на прес-конференцијата на која ја објави 31 бомба, сподели јавно разговори помеѓу Тодоров и Јанкуловска, за како што тврдеше самиот Заев, за незаконски набавки во министерството за здравство односно за нереални исплати на пари, потпишани од Бујар Османи, поранешен министер за здравство од коалициската ДУИ, а денешен портпарол на ДУИ и еден од најблиските луѓе на Али Ахмети.

„Ќе слушнете признание од Тодоров дека за реконструкцијата на болницата во Охрид, Бујар Османи бадијала потрошил дури 400. 000 евра“, рече Заев на тогашната прес-конференција на која ја објави 31 бомба од проектот „Вистината за Македонија“.

Останува прашањето како би функционирале ДУИ и СДСМ во заедничка Влада, ако се земе предвид сето она што се збореше од едната и друга страна во изминатиот период.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

За 3 години жена успеала да заштеди пари за нов стан – нејзиниот едноставен трик стана вирален на интернет

Шери Хауви ги воодушевила сите со својот начин на штедење пари, а на истиот може да штедат сите оние кои што имаат доволно пари...

Фото: Благодарение на добрите луѓе, нема да препознаете како изгледа куќата на Атиџе

Сузана Турунџиева во последно време минува многу време со Атиџе Муратова и станаа одлични пријателки. Сега, таа на својот Фејсбук профил сподели прекрасна вест: „Градежните работи...

Oвој март ќе биде посебен за три хороскопски знаци: На овој знak се ќе му појде од рака

Нов месец, нови предизвици, нови возбудливи денови особено за овие три хороскопски знаци ЛАВ Токму во март ќе се ослободат од предрасудите и конечно ќе...

БГНЕС: Масаkр и линч над Љубчо Георгиевски

Во последните 24 часа, во РС Македонија се одвива масовен и целосно координиран напад против поранешниот македонски премиер Љубчо Георгиевски, откако вчера тој предложи свој...

Доктор кој не се тушира 6 години и не користи дезодоранс објаснува зошто тоа што го прави не е бесмислено

Американскиот научник Џејмс Хамблин престанал да се тушира во 2015 година, а сега го објаснил сето тоа. Научникот и доктор Џејмс Хамблин (37) не се...
- Advertisement -