fbpx
6.8 C
Skopje

АКО ИМ ЗГРЕШИТЕ – Овие знаци ќе ви се одмаздат кога – тогаш!

АКТУЕЛНО

Хороскопските знаци на различни начини ја дожививаат неправдата и бесот – едни, се особено “со рогови” има знаци кои по првичното лутење брзо се ладат, а некои како Риби, Вага и Рак долго време, им е потребно да сфатат што им се случило пред да одлучат како да продолжат .

Меѓутоа, постојат два знака на кои лутината може да им помине … и ќе им помине, но трпеливо ќе чекаат за одмазда, дури и ако тоа доаѓа по неколку години.

Ова се Бикови и Девици.

Бик

Трпеливи, мирни и внимателни, припадниците на овој знак имаат најиздржливи нерви од сите Хороскопски знаци. Меѓутоа, ако постојано го предизвикувате нивното трпение, внимавајте, бидејќи ќе слушнете сè што ви забележува од првиот момент откако ве познава. Негативната страна на овој знак е дека тие никогаш не престануваат да се стремат кон правда, и тие ќе чекаат со години да се одмаздат на оние кои им згрешиле.

Девица

Во однос на Бикот, Девиците не е толку осветољубиви колку се во состојба да памтат и да памтат и да памтат некоја неправда. Како чувствителен и ситничав знак, луѓето родени во него, сигурно порано или подоцна ќе ги дочекаат своите пет минути и ако ништо друго ќе го зачешате малку носот и ќе ве потсетат на некој момент да речеме пред 7 години кога сте ги навредиле. Она што не треба да правите тогаш со Девиците е да влезете во дебата. Тие обично се со тивок карактер, но ако не ги пуштите во таа расправа по 7 години да докажат дека вие сте биле криви, е тогаш сте готови!

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -