fbpx
38.8 C
Skopje

Актерката која го смее цел регион го загуби синчето – трагедија која ја скрши

АКТУЕЛНО

Актерката Белма Лизда Курт или Буба од прочуената хумористична серија “Луд збунет нормален” која сите ги смееше, пред осум години ја доживеала најголемата трагедија во животот.

Имено, актерката заедно со нејзиниот сопруг кој е режисер, го изгубиле синчето на возраст од десет години во страшна несреќа.

Нивното дете било кај роднина во Канада, тргнале со 60-годишната роднина да се возат со кајак, а тој се превртел.

Следела масовна потрага со чамци, сите се кренале на нозе, но го нашле детето шест часа подоцна и веќе му немало спас.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -