fbpx
3 C
Skopje

Актерот кој го гледаме на Сител избегал од сопствената свадба

АКТУЕЛНО

Хрватскиот актер Жарко Радиќ отсекогаш важеше за миленик на публиката, се ожени на 24 години, но сега открива што му се случило тогаш.

– „На мојата венчавка имав 24 години, Борис Дворник се скарал со екипата или со режисерот и си заминал. Немале што да снимаат, а бидејќи тоа беа големи дневни трошоци ме убедија да се вратам на снимање“ изјави актеорт за 24 вести.хр

– „Заминав околу 21, 22 часот, седнав на возот и се вратив на снимање. Во меѓувреме, се разведов, но поранешната сопруга никогаш не ми прости. Ни си простив ни јас самиот.

-Мислам дека бев премногу млад и глуп, па го направив тоа. Првата брачна ноќ ја поминав во воз. И денес поради тоа имам траума“ вели Радиќ.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -