fbpx
9 C
Skopje

Алекс Ружин до Колоски: Лесно ти е тебе од Австралија да повикуваш на бојкот, дој тука за двесте евра плата да работиш

АКТУЕЛНО

Мицкоски вели дека Заев ја користел состојбата на негова изолација, па тоа придонело за гласање на довербата на Владата

Нема човек кој е задоволен од оваа Влада и затоа сите граѓани со мачнина го гледаат ова денешно препелкање на Заев во Собранието. Јас...

Георгиевски: Отсекогаш сум кршел табуа

Претседателот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски и поранешен премиер, во емисијата „24 Отворено“ на ТВ 24 Вести, истакна дека негова цел со неодамнешните предлози...

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Александар Ружин, син на поранешниот амбасадор на Македонија во НАТО и експратеник Нано Ружин, му реплицира на претседателот на Обединета македонска дијаспора, Методија Колоски, за неговиот повик за бојкот на референдумот.

„А зашто бојкот? Сакате сиромашна држава? Или благосостојба и сигурност? Лесно е да бидеш патриот од САД или Канада, драг другар Методија. Дојди овде со 200 евра плата да ги браниш националните интереси, заедно со сите кои размислуваат како тебе!“, реагира Александар Ружин под постот на „Фејсбук“ на Колоски: „Али Ахмети кажа дека цела албанска дијаспора ќе ја мобилизирал за референдумот и ни збор бунење од никого, но кога македонската дијаспора повикува на бојкот против референдумот земјата ќе ја кренат провладините. Затоа Македончето не оди напред и тапка. Ц ц ц. #Macedonia“.‬

Пораката од синот на политичарот Ружин ја вжешти дебатата, во која Александар проба да се дообјасни:

Извор: Експрес

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Судбината имала друг план за нив: Започнала да се породува во автомобилот, а тоа што следувало не го очекувала ниту полицијата (ВИДЕО)

Во рускиот регион Волин една жена се породила во својот автомобил на пат кон болница. Имено триесет и шест годишната Русинка тргнала со својот сопруг...

Едноставни, но моќни идеи за подарок за 8-ми Март

Без разлика дали една жена го празнува 8 Март или не, таа ќе биде среќна доколку партнерот ѝ приреди мало изненадување. Ова се неколку едноставни,...

Мицкоски вели дека Заев ја користел состојбата на негова изолација, па тоа придонело за гласање на довербата на Владата

Нема човек кој е задоволен од оваа Влада и затоа сите граѓани со мачнина го гледаат ова денешно препелкање на Заев во Собранието. Јас...

Фабрика на слатки облаци: Руски град во кој се патува поради совршениот традиционален десерт

Кога би се бирал „најслаткиот“ град во Русија, тоа би бил Коломна, кој е синоним за традиционалниот десерт од јаболка наречен пастила. Но, не дозволувајте...

Георгиевски: Отсекогаш сум кршел табуа

Претседателот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски и поранешен премиер, во емисијата „24 Отворено“ на ТВ 24 Вести, истакна дека негова цел со неодамнешните предлози...
- Advertisement -