11.8 C
Skopje

Александра Пријовиќ и сопругот открија како ќе се вика бебето

АКТУЕЛНО

Николовски: Николов е олицетворение на чесната понуда на СДСМ

На денешната прес конференција во Штип генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски го претстави кандидатот на СДСМ за предвремените локални избори, Др. Сашко Николов. „Штипјани...

Д-р Сашко Николов : Солидарноста, професионалноста и работа за сите граѓани подеднаkво е мое мото, моја заклетва пред вас.

Важно е Штип да избере градоначалник, легитимен со мандат од вас граѓаните. Штипјани заслужуваат реализација на проектите кои ги набројав сега, но и на...

Словенците за само 10 дена успеаа да адаптираат повеќе од 1.700 квадратни метри болнички капацитети во Љубљана

За само десет дена, градежниците успеаја да прилагодат повеќе од 1.700 квадратни метри болнички капацитет на недовршениот објект на Дијагностичко-терапевтската служба на Универзитетскиот медицински...

Бочварски: Даваме енергија и придонес во насока на подобрување на конекцијата со Бугарија

Во контекст на проблемот со Бугарија, сметам дека во делот на инфраструктурата треба ние да развиваме што е можно посилни и појасни врски помеѓу...

Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ кон крајот на јуни запливаа во брачните води и официјално станаа сопруг и сопруга.

Пријовиќ ужива во првите месеци во бременоста, а во март следната година парот ќе стане родители на нивното прво дете, односно момче.

„Не знам каде ќе се породам, дали тука или во Америка. Досега не се огласував во медиумите поради мојата состојба, ова е првпат. Сите интервјуа, изјави се лажни. Не сакам многу да зборувам, тоа е моја интима“, неодамна изјави Пријовиќ за Гранд.

Откако дозна дека е бремена, Александра откажа неколку настапи, а пред 4 дена во Швајцарија го одржа и последниот настап пред да се повлече.

Нејзините фановите коментираа дека никогаш не изгледала поубаво.

Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ во март следната година ќе станат родители на нивното прво дете кое е момче.

Пријовиќ беше гостинка во една емисија на Гранд. Александра во емисијата ексклузивно откри дека детето ќе се вика Александар.

– „Името го предложи Филип, а јас со воодушување прифатив“, изјави пејачката.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Со вградување на плин се оштетува моторот на aвтомобилот?

Со цел да се намалат средствата кои ги даваме за користење на автомобилот, често кај нас граѓаните се одлучуваат за вградување на плин во...

СРУШЕНИ ЦРНИ РЕКОРДИ: Нови 5.067 лица се новозаразени, 38 пациенти почиnaa, се поголем број пациенти на респиратори во Србија (Фото)

Во последните 24 часа во соседна Србија се тестирани над 15.000 граѓани од кои дури 5.067 лица се позитивни на Ковид-19. Нажалост почиnале дури...

Министерството ги сподели резултатите: Проверете дали сте добитник на парична помош за стипендиите за средношколци

Министерството за образование и наука објави резултати од неколку конкурси за доделување стипендии за ученици од јавните и приватните средни училишта во земјава за...

Јоци: Kој сè ќе му забие ножиња на Мицкоски

Кој сè ќе му ,,забие" ножиња на Мицкоски, кој нема никаква контрола врз партијата? Амбиции има #Николоски, најблиску е до тронот, а мора...

Нема да има повеќе автомобили со бугарски таблички во Македонија

Она што се шушка веќе долго време, најверојатно ке се протурка до крајот на годинава како закон. Имено, ке биде побарано од сите...
- Advertisement -