fbpx
9 C
Skopje

Ало полиција, ни ја украдоа тоалетната харија

АКТУЕЛНО

Амбасадорката Брнс: Разочарани сме од ветото на Бугарија, Северна Македонија беше подготвена

Разочарани сме од ветото на Бугарија од повеќе причини, прво затоа што веруваме дека Северна Македонија беше подготвена да го започне процесот на отворање...

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Како што се движат работите во последниот период тоалетната хартија стана повредна од златната плочка тешка 12 килограми. Шега на страна, никој веројатно нема да биде во состојба рационално да објасни зошто во време на коронавирус тоалетнта хартија доби така голема популарност. Зошто луѓето купуваат на големо и прават резерви во куќите и становите како да се работи за зимница.

Речиси никој повеќе не краде автомобили, но затоа од САД доаѓаат вести за десетици случаи на кражба на тоалетна хартија од автомобили. Во Северна Каролина вешти крадци успеале да украдат цела приколка која го превезувала овој вреден хигиенски материјал. Во момент снемало повеќе од осум тони. За среќа, полицијата успеала да ја пронајде приколката и да ја спречи кражбата.

Во Еуген и Орегон провалил во автомобил и украле два пакети тоалетна хартија. Такви извештаи има колку сакате. Полицијата привела не многу вешт трговец, кој од својот СУВ продавал пакети тоалетна хартија за 50 долари и тоа на паркинг пред трговски центар.

За крај, полицијата во Њупорт во Орегон им порачала на граѓаните повеќе да не се јавуваат на бројот 911 затоа што останале без тоалетна хартија. Полициската централа била оптоварена од повици на луѓе кои недостаткот на вредниот материјал го сфатиле како проблем вреден на полициска интервенција.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Ни перде, ни срам: Среде бел ден kраде беkатон плочки (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како „граѓанин“ со охридски регистарски таблички среде бел ден си товари бекатон плочки во...

Ахмети за пописот: Албанците не може да бидат помалку од 25 %

Во интервју за гостиварската локална телевизија ТВ Глоби а на тема околу пописот во Република Македонија лидерот на ДУИ, Али Ахмети посочи дека сите...

НАЈНОВА ТАЖНА ВЕСТ: ДЕСЕТГОДИШНО ДЕТE НАЈМЛАДАТА ЖРТВА НА KOPOНАВИРУСОТ ВО ХРВАТСKА

Десетгодишно дете почина во текот на ноќва на Клиниката за инфективни болести „Д-р Фран Михајлевиќ“ во Загреб, како последица од koвид-инфекција. Момчето е најмладата...

Вo браk бea 70 години и во само три минути заедно починaa од kоронавирус За три дена требаше да ја примат ваkцината

Сопружниците Дик и Ширли Мик почиnаа од kоронавирус три дена пред да ја примат ваkцината против вирусот, а тие се во брак 70 години. Според...

Познатиот русkи астролог Тамара Глоба тврди: За овие три знаци 2021-ва година ќе биде година на невидена среќа

Тамара Глоба е познат руски астролог, а на нејзините предвидувања им се верува, бидејќи речиси никогаш не греши. Таа тврди дека оваа година овие три...
- Advertisement -