20 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Синот на градоначалникот од Облешево-Чешиново: Пријатели, сакам да споделам битна информација со вас

Пријатели, сакам да споделам многу битна информација со вас пошто некои работи се излезени од контрола! Јас, мојот брат Андреј и мојата девојка Љупка Додева...

(ФОТО) „Погребајте ме во ова“ – Актерката за возрасни Миа Калифа со скандалозна објава

Популарната актерка за возрасни, Миа Калифа на социјалните мрежи сподели објава, која многумина остави без збор и немаа убави зборови како коментар за целата...

Анчелоти не може без Англија: Подготвен за нови предизвици

Поранешниот менаџер на Челси во септември доби отказ од Баерн, па дури денес го одјави својот стан во Минхен, со што и дефинитивно донел одлука да го замени местото на живеење.

Како што пренесуваат англиските медиуми, Анчелоти е подготвен за замине за Лондон, каде што веќе има стан. Пред шест години работеше со Челси, а денес повторно сака да работи во најартактивната лига на светот.

Прашањето е: Во кој клуб ќе замине прославениот тренер на Милан? Се претпоставува дека местото во Челси ќе му биде отворено откако ќе замине Антонио Конте, но не се исклучува можноста во Тотенхем да го наследи Маурицио Покетино, кој е се поинтересен за претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез.

Клубовите како Вест Хем и Евертон секогаш се заинтересирани за добар тренер, па така Анчелоти ќе има можност да избира, но едно е сигурно – Лондон е неговиот нов град. Минхен е минато.

Анчелоти неодамна одби да биде на чело на клупата на италијанската фудбалска репрезентација, токму поради фактот што сака да работи во Англија.

Latest Posts

Синот на градоначалникот од Облешево-Чешиново: Пријатели, сакам да споделам битна информација со вас

Пријатели, сакам да споделам многу битна информација со вас пошто некои работи се излезени од контрола! Јас, мојот брат Андреј и мојата девојка Љупка Додева...

(ФОТО) „Погребајте ме во ова“ – Актерката за возрасни Миа Калифа со скандалозна објава

Популарната актерка за возрасни, Миа Калифа на социјалните мрежи сподели објава, која многумина остави без збор и немаа убави зборови како коментар за целата...

АКТУЕЛНО

Анализа: Ќе ја добие ли ЕУ политичката битка со КОВИД-19?

Вакцината за КОВИД-19 ќе го донесе новиот политички победник во светот. Зошто политички, а не само научен?   Затоа што политиката претставува суштествен поим со...

(ВИДЕО) Прекрасна емоција: Аплауз за Мила во детската клиника

Многу мила, една мала Мила! Денес и на оваа прекраснотија и велиме збогум и се гледаме кога ќе пораснеш голема девојка, кога ќе станеш...

Синот на претседателот позитивен на корона вирус – тој му упати моќна порака

Данило Вучиќ, синот на претседателот на Србија, Александар Вучиќ е примен на Инфективна клиника поради коронавирус. Дека Данило е болен, соопшти лично српскиот претседател преку...

Тажна вест: Родилка не ја издржа борбата со корона вирусот, бебето е во добра состојба

Најновата вест е пренесена од страна на Министерството за здравство. Министерството за здравство со големо жалење ја информира јавноста дека предмалку почина родилката позитивна на...

(ВИДЕО) Градоначалникот раскажа: Направив тестови во две приватни болници – резултатите беа различни

Тој за Канал 5 вели дека се чувствува добро и е без симптоми. Иста е состојбата и со неговата сопруга. Двајцата се тестирале откако...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.