fbpx
1 C
Skopje

Англија ликува на сметка на Италија: Ливерпул и Тотенхем ги исфрлија Интер и Наполи од ЛШ

АКТУЕЛНО

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Англија ликува, Италија е во разочарување. Од фудбалски причини. Ливерпул и Тотенхем ги добија битките со Интер, односно, Наполи и продолжуваат во осминафиналето во Лигата на шампиони на УЕФА. „Црвените“ на „Енфилд“ го совладаа Наполи со 1:0 во дирекната пресметка за второ место во групата Ц и се најдоа во друштво на најдобрите 16 на стариот континент. Стрелец на единствениот погодок за составот на Јирген Клоп беше Мо Салах во 34. минута по асистенција на Милнер. Во вториот меч во конкуренцијата, ПСЖ во Белград славеше над Црвена звезда со 4:1.

Победник немаше во двата меча од последното коло во групата Ц. Барселона ремизира на „Камп Ноу“ со Тотенхем – 1:1, резултат со кој заврши и дуелот на „Џузепе Меаца“ меѓу Интер и ПСВ Ајндховен.

Шампионска пролет на „спарси“ им донесе Лукас со израмнувачкиот погодок во 85. минута, откако Дембеле осигура водство за Каталонците во седмата минута.

„Нероаѕурите“, пак, не успеаја до трите бода на домашен терен иако против себе вечерва го имаат отпишаниот ПСВ Ајндховен. Холанѓаните поведоа преку Лозано во 13. минута, тимот на Лучано Спалети израмни со голот на Маурио Икарди во 73. минута, но сили за пресврт немаше кај калчолигашот чии фудбалери, навивачи и управа, сепак, ќе мора да најде утеха преку нокаут фазата во Лига Европа.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Лажат штом проговорат: Три хоросkопски знаци кои премногу саkaат да ја извртуваат вистината

Никој не ја кажува вистината во секој момент од животот, на за личностите родени во овие знаци, лажењето е составен дел од денот. Тие...

НOВA ТАЖНА ВЕСТ во Македонија: На 58 годишна возраст починa познатиот битолчанец и еден од основачите на навивачката група “Чкембари”

Прочитај повеќе во продолжение - тажна вест На 58-годишна возраст почина Вања Георгиевски, еден од основачите на навивачката група „Чкембари“. Георгиевски беше постојан посетител на...

Венkо се огласи и kажа зошто Србија побрзо добила вакцини: Тие се единствената земја во регионот во која има локално претставништво на Фајзер

Не постои законска пречка за прием на вакцините против Ковид-19 во нашата земја. Првите дози на вакцината „Фајзер“ која е договорена во директни преговори...

Избувна пoжaр во зградата на најголемиот производител на ваkцини

Прочитај повеќе Во продолжение подолу и ВИДЕО Пожарот го гаснат 15 пожарникари, соопштил началникот на противпожарната служба. Три лица биле спасени од зградата, а причината за пожарот...

Се оддалечи од сопругот: Веднаш по слетувањето Меланија ‘избега’ од Трамп

Повеќе дознај во продолжение До вчера првата дама и сопруга на поранешниот претседател на САД, Меланија Трамп после слетувањето на аеродромот на Флорида веднаш се...
- Advertisement -