fbpx
3 C
Skopje

Анкета на Трибуна за претстојните парламентарни избори

АКТУЕЛНО

Порталот Трибуна прави анкета на која граѓаните преку само еден клик може да изберат за кого би го дале својот глас на претстојните парламентарни избори.

Она што е многу интересно е дека засега на анкетата ВМРО-ДПМНЕ води со неверојатни 40 % наспроти 11 % на СДСМ. Со 3 % се појавува и политичката партија ГДУ а добар процент на гласови има и политичката партија од албанскиот блок Алијанса на Албанците.

Гласот можете да го дадете на следниот линк ОВДЕ

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -