fbpx
9 C
Skopje

Антонио Милошоски: Зоран Заев да си ја поднесе најавената оставка

АКТУЕЛНО

Георгиевски: Отсекогаш сум кршел табуа

Претседателот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски и поранешен премиер, во емисијата „24 Отворено“ на ТВ 24 Вести, истакна дека негова цел со неодамнешните предлози...

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: СДСМ ќе го промени своето име, скратеното име и натаму би останало СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска пред медиумите рече дека владејачката партија во иднина планира да го промени името од „Социјалдемократски сојуз на Македонија“ во „Социјалдемократи...

Членот на ИК на ВМРО ДПМНЕ, Антонио Милошоски, денес уште еднаш го потсети лидерот на СДСМ, Зоран Заев, дека не ја добил довербата од граѓаните и очекува да ја поднесе најавената оставка.

„Би сакале да укажеме дека тие што не ја добија довербата на граѓаните, со својата деструктивна политика како г. Заев, би било редно да си стојат на зборот и да ја дадат најавената оставка, и да овозможат на луѓето кои имаат идеи и концепти да работат во интерес на сите граѓани“, истакна Милошоски.

Истовремено, Милошоски, најави реализација на неколку инфраструктурни проекти кои се дел од програмата на ВМРО-ДПМНЕ, а кои би се реализирале веднаш по формирањето на новата Влада.

Станува збор за изградба на нов автопат од Гостивар до Кичево, нов патен правец од Кичево до Дебар, автопатска делница од Струга до Дребеништа, проекти кои ќе отворат нови работни места, и за кои како што вели Милошоски граѓаните го дале својот глас на парламентарните избори.

„Сметаме дека на изборите многу јасно, граѓаните ги поддржаа овие приоритети и проекти, заслужуваат истите да бидат реализирани и на тоа ќе работиме посветени по формирањето на новата влада“, изјави Милошоски.

Автопатот од Кичево до Гостивар како што е предвидено во програмата на ВМРО-ДПМНЕ ќе се гради во должина од 42 километри, со две коловозни ленти широки по 3, 75 метри и по една застанувачка лента во двата правци.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Фабрика на слатки облаци: Руски град во кој се патува поради совршениот традиционален десерт

Кога би се бирал „најслаткиот“ град во Русија, тоа би бил Коломна, кој е синоним за традиционалниот десерт од јаболка наречен пастила. Но, не дозволувајте...

Георгиевски: Отсекогаш сум кршел табуа

Претседателот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски и поранешен премиер, во емисијата „24 Отворено“ на ТВ 24 Вести, истакна дека негова цел со неодамнешните предлози...

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: Неприфатливо е добивање државјанство со сведоци, мора да има доказ

Премиерот Зоран Заев останува на ставот дека барањето на албанската опозиција со три сведоци да се даде државјанство на тие што сè уште имаат...
- Advertisement -