fbpx
17.8 C
Skopje

Апасиев до Вмровците: Сеа истите тие судии шо беа од тефтерчето на Јанкулоска ќе ве судат и затвораат

АКТУЕЛНО

Ах бе Вмровци…

Озбилно мислевте дека СУДИИТЕ шо ги ставате од тефтерчето на Министерката доживотно ќе ви бидат послушни!? Али, озбилно?

Не бе братчиња. Сеа истите тие судии ќе ве судат и затвораат и без да им побараат, само за да им се удвараат на новите властодршци и да добијат повисока функција у Апелација или у Врховен. Човек кој треба да дели Правда, а се нафатил да го бираат од тефтерче, одма се прешалтуе у другото тефтерче! Памет у глаа за друг пат. И бирајте ги НАЈДОБРИТЕ. На ненаместени конкурси. 😉

 

Ах бе Вмровци… Озбилно мислевте дека СУДИИТЕ шо ги ставате од тефтерчето на Министерката доживотно ќе ви бидат…

Posted by Димитар Апасиев on Wednesday, September 5, 2018

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -