17 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

АПЕЛ: На Бојан му е потребна наша помош за повторно да застане на нозе- дојдете на хуманитарниот концерт

На Бојан Димитриевски му е потребна нашата помош за повторно да застане на нозе.

Јас Бојан Димитриевски на 23.08.2018 година на 17 годишна возраст по тешка сообраќајна несреќа не по моја вина се здобив со тешка повреда на ‘рбетниот мозок (QUADRIPLEGIA – одземеност на раце и нозе) при што останав целосно неподвижен. Oд тој миг ми се смени животот, моите соништа застанаа тука. По долготрајни терапии и вежби низ центрите во Македонија и Србија имав многу мал незначителен напредок. Затоа по консултации со лекари од клиниката ,,Neurovita” во Москва – Русија нѝ дадоа надеж дека со лекување со матични клетки може повторно да застанам на моите нозе. За таа цел потребно е да ми направат 10 третмани. Моето лекување ќе опфати повеќе кратно одење за Москва-Русија. За ова ќе имам потреба од придружба на моите родители, бидејќи сам не можам. Првото одење ќе чини 28.000 евра и истото ќе се состои од комплетен преглед и започнување со третман со матични клетки. Интензитетот на одењето во Москва-Русија ќе зависи од резултатите кои што ќе ги покажам.

Моето семејство не е во можност да ги подмири трошоците за моето лекување. Барам помош од СИТЕ ХУМАНИ ЛУЃЕ. Ви благодарам од срце. Со почит Бојан Димитриевски.

*Броеви за донации:Телеком: 070 143 414 Вип(A1): 143 550

Трансакциска сметка: 200003373418462
За донации од странство: SWIFT: STOBMK 2X EUR: MK07200003376775050 USD: MK07200003376787660 CHF: MK07200003376781355

Latest Posts

АКТУЕЛНО

Страшна вест од Кочани: Едно лице ја загуби битката со корона вирусот

Едно лице од Кочани, ја загуби битката со корона вирусот, потврдуваат за „Слободен Печат“ официјални избори од Општина Кочани односно градоначалникот Николчо Илијев. Веста ја...

Во соседството за карантин се користат мигрантски центри и шатори, во Македонија хотели и пансиони

Освен што се пред сериозен предизвик да го обезбедат јавното здравје дома, државите во оваа светска пандемија на коронавирусот се исправени и со извелкување...

Ако не се реагира на време, Кочани може да биде ново Куманово – истокот пред сериозен тест

Новите шест случаи на лица од Кочани заразени од коронавирусот беа повод градоначалникот на Општина Кочани Николчо Илијев да свика итна седница на Општинскиот...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.