fbpx
16 C
Skopje

АПЕЛ ЗА ЛУКА: Твоето око пак ќе гледа, туморот заеднички ќе го победиме!

АКТУЕЛНО

Спасовски до Јанушев: Нема никаков договор со Мијалков

Aпсолутно тезите што сега се покренуваат дека некој нешто договарал со некого за одреден случај, мислам дека се демантираат една по друга или се...

Захариева доби прашање дали е можно под притисок да го тргнат ветото: Еве што одговори

Министерката за надворешни работи на Бугарија Захариева во утринско интервју на БТВ, на новинарското прашање може ли под притисок од Европската Унија Софија да...

Битиќи на средба со угостителите: Јас сум еден од тие што потешко го помина вирусот, здравјето е најважно

Угостителите и организаторите на свадби денеска одржаа протест пред Владата, барајќи нови протоколи што ќе им овозможат да продолжат со организирање на прослави и...

Спасовски: Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај

Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај. Денеска остварив средба со претседателот на Републичкиот совет за...

На добрите луѓе никогаш не им е доста кога се во прашање добрите дела. По хуманитарната акција за 13-годишниот Давид Стојановски, кој пред три дена се оперираше во Виена, време е за нова акција, за уште една хумана мисија. Борба за живот на малото двегодишно ангелче Лука Јовановски. Ова мало детенце, чии родители се по потекло од кратовско, а живеат во Мралино, му е потребна нашата финансиска помош. Неодамна му е дијагностицирана злокобна болест, малиген тумор на окото. Се работи за редок вид рак, RETINOBLASTOMA, кој успешно се лекува во Истанбул, но операцијата чини 20.000 евра. Во прашање не е само видот на Лука, во прашање е штотуку започнатиот живот на детето кое заслужува уште еднаш да направиме мал духовен подвиг, да демонстрираме хуманост и милосрдие.
Сметка за донација: 380176980603113
Име и презиме: Игор Јовановски (татко на Лука)
Прокредит банка
Контакт број: 075-215-539

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Поучна приказна за Човекот, Бог и празниот куфер која ќе ви го смени животот

Си поминал некој човек. Во еден момент забележал како му се приближува Бог, кој со себе носел куфер. И Бог рекол: „Сине, време е...

Спасовски до Јанушев: Нема никаков договор со Мијалков

Aпсолутно тезите што сега се покренуваат дека некој нешто договарал со некого за одреден случај, мислам дека се демантираат една по друга или се...

Сабриоски до Маричиќ: Плачевте, кукавте, навидум се боревте за нели функционалност на државата се додека не стигнавте на кожната столица

Господине Бојан Маричиќ, министер за правда, не е мое да судам, ниту тоа ќе го направам - ќе ви пресуди перцепцијата на граѓаните за...

Захариева доби прашање дали е можно под притисок да го тргнат ветото: Еве што одговори

Министерката за надворешни работи на Бугарија Захариева во утринско интервју на БТВ, на новинарското прашање може ли под притисок од Европската Унија Софија да...

Битиќи на средба со угостителите: Јас сум еден од тие што потешко го помина вирусот, здравјето е најважно

Угостителите и организаторите на свадби денеска одржаа протест пред Владата, барајќи нови протоколи што ќе им овозможат да продолжат со организирање на прослави и...
- Advertisement -