fbpx
15 C
Skopje

Апел за помош за 12 годишно девојче кое боледува од тумор на малиот мозок

АКТУЕЛНО

АПЕЛ ЗА ПОМОШ :Драги пријатели, девојчето што е на сликата боледува од тумор на малиот мозок и има само 12 години. Девојчето заедно со семејството живеат во едно трошно куќиче во с.Трубарево кое едвај има покрив. Родителите не се вработени затоа што нашата држава ги смета за неспособни.Јас со моите родители им помагаме колку што сме во можност ама не е доволно за да живеат од ден за ден. Ќе ве замолам сите да го споделите овој пост за да можеме да допреме до институциите за помош и за лекување!!!!
НАПОМЕНА: ДЕВОЈЧЕТО ИМА САМО 12 ГОДИНИ И ЗАСЛУЖУВА ДА ИМА ДОСТОЕН ЖИВОТ!!!
ЗА ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ И ЗА ПОМОШ
МОЖЕ ДА МЕ КОНТАКТИРАТЕ!!! – напиша П. Марија на својот фб профил.

Апелираме граѓаните коишто сакаат да донираат да се обратат кај П.Марија, а институциите да пристапат кон конкретно решавање на овој случај.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -