13 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Апсење на граничниот премин „Деве Баир“ – приведен државјанин на соседна држава

Апсење на граничниот премин Деве Баир, полицијата лиша од слобода државјанин на Бугарија.

Според инфомациите на МВР, вчера во 21.35 часот на Граничен премин „Деве Баир“ од слобода бил лишен М.М.А.(45) од Република Бугарија, поради тоа што при контрола приложил фалсификувана возачка дозвола.

Тој бил предаден во Полициската станица Крива Паланка и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Latest Posts

АКТУЕЛНО

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.