fbpx
2 C
Skopje

Аргентина го комплицира животот на Меси и Барселона

АКТУЕЛНО

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

ВМРО НП: Историчарите молчат за Kрвав Божиќ во кои беа стрелани стотици македонски партизани

Овие денови пред 76 години се сличија настани кои се спомнуваат под името „Крвав Божиќ“ во кои беа стрелани повеќе стотици македонски партизани. Стрелањето беше...

 

Аргентинците не се единствените кои гризат нокти за време на натпреварот пред крајот на квалификациите за Светско првенство. Во Барселона исто така се загрижени и се грижат и следат се што се случува и се што е поврзано за Светското првенство. Зошто? Поради Лионел Меси. Постои можност Аргентина да воопшто не избори пласман во Русија, што би значило дека Меси нема да го гледаме на негов евентуален последен настап на Светско првенство. Исто така, можно е Гаучошите да обезбедат директен пласман, а извесен е и настап во баражот. Всушност, оваа последна опција може да донесе нови главоболки, првенство во Барселона, земајќи го предвид фактот што Аргентинците во тој случај би играле со Нов Зеланд. Што се однесува до Каталонците, во тој случај Меси би можел да го пропушти натпреварот со Севиља, бидејќи натпреварите со Нов Зеланд ќе бидат на 8. ноември во Велингтон и 15. во Буенос Ариес. Барселона на 31. октомври има и натпревар во Лигата на шампионите во Атина, така да за само 15 дена Меси и Хавиер Маскерано ќе го прелетаат речиси целиот свет.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Вучиќ кажа кога ќе го признае Косово (Видео)

Повеќе информации за Балканот шрочитајте ВО ПРОДОЛЖЕНИЕ Денес, претседателот на Србија, Александар Вучиќ ги коментираше критиките упатени кон него од подппретседателката на Народната партија, др....

Костадинов ја запроси девојка си: Нека љубовта трае до последниот атом

Фејсбук статус на Коста Костадинов, Животот ми овозможи да те запознаам, Бога пушти знак да се препознаам себеси и да си го препознаам животот со...

Отидов непоkанета кај мојата ќерка на гости и зажалив неверојатно многу

Ја воспитав Полина сосема сама. Кога Поли беше мала, не можев да му овозможам сè на моето девојче, како што добиваат децата на богатите...

ТикТок тресење: Млади девојки се снимаат како го тресат задниkoт

Веќе подолго време се поставува прашањето - како влијае ТикТок врз однесувањето на младите ширум светот и дали воопшто родителите се свесни за тоа...

И сега шу праиме: Долга е раката на дада Јоци

Фејсбук статус на Јорданка Ивановска Јоци Го нема повеќе лажниот профил со украден мој идентитет на кој се ширеше меѓуетничка омраза, клевети, лаги, албанофобија До моќковците...
- Advertisement -