fbpx
-2 C
Skopje

Aргентинската легенда починала во крајно чудни и фрустрирачки околности

АКТУЕЛНО

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

ВМРО НП: Историчарите молчат за Kрвав Божиќ во кои беа стрелани стотици македонски партизани

Овие денови пред 76 години се сличија настани кои се спомнуваат под името „Крвав Божиќ“ во кои беа стрелани повеќе стотици македонски партизани. Стрелањето беше...

Единствената личност што ќе одлучи дали Диего треба да се прегледа е лекар. Тие се фокусираа на неговиот проблем со алкохолот при лекувањето и заборавија на важен дел “, рече Баке.

Пет дена по смртта на легендарниот Диего Армандо Марадона, излегоа нови детали. Се појавија детали кои сугерираат дека аргентинската легенда починала во прилично чудни и фрустрирачки околности. Марадона по операцијата на мозокот беше пуштен дома и силно ја погоди главата неколку дена по постапката. Никој не одговори.

Марадона падна и ја удри главата седум дена пред неговата смрт, но тие не го однесоа во болница за КТ-скенирање – потврди адвокатот на Марадона, Родолфо Баке. – Марадона не беше во позиција да одлучи – додаде тој. Адвокатот посочува дека семејството направило голема грешка, но и дека одлуката не е на нивни плеќи.

Единствената личност што ќе одлучи дали Диего треба да се прегледа е лекар.

Тие се фокусираа на неговиот проблем со алкохолот при лекувањето и заборавија на важен дел “, рече Баке.

Според информациите од Аргентина, Марадона утрото пред да почине вообичаено си играл со совјот внук, но се пожалил дека не му е добро

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Ново видео на „Тик-Ток“ во кое возач лудува по македонските улици и вози со 255 км/ч (ВИДЕО)

По вчерашното видео на „Тик-Ток“ каде граѓани користат полициски значки и палки за да поминат патарини денес е објавено ново видео каде возач управува...

Утре е Водопост, на овој ден мајките никако не смеат да заборават да го направат ова

Празникот Водици го менува денот, но датумот не. Се празнува на 19 јануари. Меѓутоа обичаите сврзани со празнувањето на овој Свет ден се врзани...

Бил Гејтс и Рокфелер веќе ги прават новите ковид пасоши: Како ќе функционираат?

Американските технолошки и здравствени гиганти, вклучувајќи ги Мајкрософт, Клиниката Мејо и Оракл, се здружија за да создадат нови ковид пасоши за вакцинација. Благодарение на новите...

Скијање и прошетка без почитување на мерките: Каде е сега ЕБР?

Центарот „Нижеполе“ преполн на почетокот од скијачката сезона. Посетителите го користат викендот за скијање и прошетка, по најавата дека стазата е отворена, но и дека...

Убаво: Владата ќе дели помош за купување на сончеви колектори, пвц прозори, печки на пелети

Најновите вести од Македонија и светот На предлог на Министерството за економија, беше разгледана и усвоена Програмата за промоција на обновливите извори на енергија и...
- Advertisement -