fbpx
-2 C
Skopje

Арсовски: Туфекџиќ и Богоевски се типичен пример за лажниот морал и лицемерието на СДСМ и Сорос

АКТУЕЛНО

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...

Јавете се на овие броеви ако сте во странство и имате прашања за пописот

На сајтот на Министерството за надворешни работи се објавени телефонски броеви што ќе функционираат 24 часа и ќе бидат достапни за граѓаните за информации...

Стојанчe Ангелов со коментар за вчерашнитe протести во Скопје: Монструм и помирување не одат заедно

Стојанче Ангелов утрово се огласи на фејсбук по повод вчерашните протести во Скопје и напиша: МОНСТРУМ И ПОМИРУВАЊЕ НЕ ОДАТ ЗАЕДНО Скандирањето “УЧК“, “Етничка Албанија”, мавтањето...

ВМРО-ДПМНЕ на денешната прес конференција ја посочи Ивана Туфекџиќ дека како невработен студент донирала 118. 000 денари на СДСМ. Во продолжение соопштението од партијата.

Туфекџиќ и Богоевски се типичен пример за лажниот морал и лицемерието на СДСМ односно Сорос. Едно кажуваат, друго прават.

Зборуваат за борба против криминалот, а поддржуваат партија што го измисли и промовираше организираниот криминал. Лажат дека се невладини активисти, а тие всушност одработуваат за СДСМ.

Го критикуваат здравството и злоупотребуваат туѓи судбини, а парите ги даваат во партијата што инвестираше во бисери и ѓердани наместо во медицинска опрема и нови болници. Соросовите медиуми ја лажеа јавноста со приказната дека Туфекџиќ и Богоевски се активисти кои се борат за студентите и младите, а тие всушност донираат илјадници евра на партијата која не изгради и не реновираше ниту еден студентски дом во Република Македонија.

Устите им се полни со зборови како демократија, слобода, борба за правда, а парите кои ги земаат за тоа, ги даваат во партијата водена од двојно аболициран криминалец, кој на очиглед на целата јавност бараше поткуп од струмичките бизнисмени.

Туфекџиќ и Богоевски наводно се грижат за граѓаните, а всушност донираат илјадници евра на партијата која се залага за виткање на кичмата, избрка од работа над 200.000 граѓани и затвори околу 700 фабрики.

Туфекџиќ, Богоевски и Лидија Димова, се најдобар пример како функционираше Сорос односно СДСМ и како нивниот патрон Владе Милчин го уништи невладиниот сектор.

Според насоките на нивниот ментор Милчин, дење се нарекуваат цивили и активисти, а навечер седнуваат во скутот на аболицираниот криминалец Зоран Заев.

Овие луѓе се најдобар показател зошто на Република Македонија и е неопходен процесот на десоросоизација.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Љубчо Георгиевски со предлог како да се реши спорот со Бугарија

Гледам дека Македонско-Бугарските односи се движат кон нов ќор-сокак а понатаму и кон нова ескалација на сите нивоа која може да доведе до долгодишна...

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

НОВА ГОЛЕМА ТРАЕДИЈА ВО МAKЕДОНИЈА: ПОЧИНА МАЖ ОД СКОПЈЕ ОТКАКО ПАДНА ОД КAPПА

Во Полициската станица Кавадарци, М.Џ.(71) од Скопје вчера попладне пријавила дека нејзиниот сопруг Е.Џ.(75). Тој паднал од карпа кај село Кошани, на место викано „Дол“,...

МВР ги приведе Миленко Неделковски и Александар Пандов

МВР соопшти дека синоќа во 22.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека угостителски објект на ул.„6“ во с.Стајковци, сопственост на С.П. и А.П....

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...
- Advertisement -