fbpx
24.8 C
Skopje

Асфалт голтал гуми во Австралија (ФОТО)

АКТУЕЛНО

Топењето на асфалтот во Квинсленд , Австралија предизвика големи проблеми за десетици возачи кои мораа да ги напуштат камионите и автомобилите , откако гумите им се облепија со асфалт.

,, Се чуствував како да сум инсект што пропаднал во пајакова мрежа .”вели еден од возачите.

Градоначалникот на местото Маланда , низ кое минува патот , Џо Паронелa , смета дека најверојатна причина е оштетувањето на патот и промената на времето.

,,Никогаш не сум видел нешто слично. Кога вчера почнаа да стигаат извештаи и фотографии , не можев да поверувам , беше неверојатно .” вели градоначалникот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -