fbpx
5 C
Skopje

Аца Лукас со шokантно признание за една неостварена љубов: Таа ми беше БОГ

АКТУЕЛНО

Популарниот пејач, „кралот на сплавовите“, како што многумина го нарекуваат, Александар Вукасановиќ, попознат како Аца Лукас, води многу бурен и возбудлив живот.

Аца не крие дека е склон на заљубување и жени, но и дека никогаш не се знае колку време ќе потрае. Во интервјуто кое го даде, тој искрено зборуваше за својот љубовен живот, но и за моменталниот статус.

Не сум за заљубен, немам девојка. Ако ми недостасуваше, ќе имав жена. Ниту една жена во мојот живот не ме чинеше. Имам добри односи со поранешните жени, одлични – истакна пејачот во емисијата „Премиера – Специјален викенд“ и додаде:
-Колку сум повозрасен, толку сум поподготвен да сакам. Лесно се за заљубувам. Тоа е убава работа, може да трае еден час и 100 години.

Пејачот не крие дека во помладите денови негувал симпатии кон сегашните колеги, а во оваа прилика признал дека некогаш бил заљубен во Весна Змијанац.

„Кога бев мала, бев за заљубенн во Весна Змијанац, таа беше мојот Бог“, рече Лукас.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -