23 C
Skopje

Ацо Талевски од Австралија: Бев нејзин обожавател, но веќе Ласкова не сакам да ја видам кај нас

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

Ацо Талевски од Австралија, во свој пост на совијалните мрежи го изразува своето разочарување од некогашната своја миленичка на естрадата, Цветанка Ласкова:

“Во минатото бев голем обожавател на госпгјата Цветанка Ласкова и нејзините песни, но кога видов дека се здружила со предавницката банда на Заев и се ставила во потчинувацка улога да подрзуват една банда на изроди и предавници на Македонија и Македонскиот Народ, бев длабоко разочаран и гневен на нејзиниот не промислен и не патриотски чин, никогаш повеќе не би си дозволил да присуствувам на концерти каде таа ќе пее или било кој од другите пејачи и пејачки кој за грст пари прифатија да пеат и да прославуваат понизувачки, унистувачки и предавницки така нарецен “договор” потпишан од најголемите предавници на Македонија и Македонците, Зоран Заев и Никола Димитров, кој беа придружувани од останатите членови на предавницката Хунта.

Оваа моја реакција ет по повод написот дека Госп. Ласкова не знаела дека нејзината снаа регистрирала фирма која доби 330,000евра буџетски пари од потта на Македонскиот Народ.

Требат да се застрамит, пак уште прифатила да му бидит советничка на аболицираниот криминалец Заев, не ми ет јасно за што ќе советуват еден лазов,манипулатор и предавник.?”

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Поради Ковид-19 вработените на овие компани ќе работат од дома до 2021 година

Додека коронавирусот се шири низ светот, компаниите се помируваат со состојбата и реалноста кога е во прашање работата и многу од нив ги ревидираат...

Сулејман Величествениот сака да ја купи луксузната вила на пејачот Бојановиќ – дoбил вакoв одговор (Фото)

Вилата на Милош Бојаниќ на Црногорското приморје секогаш била атрактивна за многу домашни но и странски купувачи кои на пејачот му нуделе милиони. Од...
- Advertisement -